Obaj byli pijani. Policja wyjaśni, który kierował (foto)

Wydarzenia

Obaj byli pijani. Policja wyjaśni, który kierował (foto)

23.07.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Do spowodowania wypadku, do którego doszło 22 lipca na drodze z Wólki Lubielskiej do Lubiela, przyznaje się dwóch braci. Obaj byli pijani.
Informację o wypadku w okolicach Ostrówka w gm. Rząśnik policja otrzymała kilka minut po godz.19. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca opla na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Znajdującego się w rozbitym pojeździe 24-letniego mieszkańca gm. Długosiodło przetransportowano do szpitala. W jego organizmie było prawie 1,5 promila alkoholu. Na miejscu zdarzenia był też drugi mężczyzna (26 lat), który twierdził, że to on kierował oplem. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila. Okazało się również, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami silnikowymi. Mężczyzna z obrażeniami ciała w postaci ogólnych potłuczeń również trafił do szpitala.
Policja ustali, kto faktycznie kierował samochodem. Pomogą w tym zabezpieczone na miejscu wypadku ślady.
Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz konsekwencje finansowe.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Dwukierunkowa Wąska?

Dwukierunkowa Wąska?

Jak bumerang wraca kwestia wprowadzenia na ul. Wąskiej ruchu dwukierunkowego. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która przebudowuje właśnie prostopadłą ul. Kościuszki, nie widzi przeciwwskazań. 24 maja, na spotkaniu z przedstawicielami dyrekcji, starostwa i urzędu miejskiego pojawili się mieszkańcy i przedsiębiorcy – zwolennicy, ale i przeciwnicy takiego rozwiązania.
zobacz więcej
Czysta woda i cenne nagrody (foto)

Czysta woda i cenne nagrody (foto)

Wyszkowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji obchodzi 20-lecie istnienia. Z tej okazji ogłosiło konkurs plastyczny dla uczniów klas I – III szkół podstawowych. Do wygrania był m.in. rower górski i tablet.
zobacz więcej
Czy są metody otworzenia auta z zatrzaśniętymi kluczykami?

Czy są metody otworzenia auta z zatrzaśniętymi kluczykami?

Wielu osobom w życiu przydarzyła się tak przykra sytuacja jak ta związana z zatrzaśnięciem kluczy w aucie. Mogą wpaść do bagażnika, czego nie zauważymy przy szybkim ładowaniu zakupów, albo odruchowo zamkniemy drzwi, a klucze pozostaną w środku… Pośpiech na pewno nie jest dobrym doradcą, ale to za jego sprawą często dzieją się takie rzeczy. Nie ma jednak co tracić głowy – lepiej rozeznać się w metodach otwierania samochodów z zatrzaśniętymi kluczykami. Rozwiązanie znajdziemy w Pogotowiu zamkowym.
zobacz więcej
Komunikacja: nowa siedziba, nowe systemy rejestracji (foto)

Komunikacja: nowa siedziba, nowe systemy rejestracji (foto)

Od środy 9 września wydział komunikacji starostwa pracuje w nowej siedzibie - przy ul. Świętojańskiej 82a. Jest biletomat, aplikacja mobilna i system rejestracji internetowej, co z pewnością ułatwi mieszkańcom rejestrację pojazdów czy wyrobienie praw jazdy.
W krótkim otwarciu w środę rano wzięli udział nie tylko samorządowcy, ale też pierwsi interesanci.
zobacz więcej