Wydarzenia

1 / 5

Nowy rok z nowym zarządem

08.10.2016
autor: Ewa Elward
Wyszkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku 5 października rozpoczął kolejny rok akademicki. Stowarzyszenie ma nowy zarząd, ponieważ członkowie poprzedniego złożyli rezygnację. Nową prezes została Barbara Rytelewska, wiceprezes – Danuta Lisiecka, skarbnik – Wiesława Wasik. W zarządzie zasiadają ponadto Hanna Marchewka i Anna Stankiewicz.
Dotychczasowa prezes Barbara Koźliczak zrezygnowała z pełnienia tej funkcji z powodów zdrowotnych. Powiadomieni pozostali członkowie zarządu poszli w jej ślady i również zrzekli się członkostwa w zarządzie. Ponieważ WUTW jest stowarzyszeniem, nie może funkcjonować bez tego organu. Po rezygnacji starego zarządu nie było wiadomo, czy powstanie nowy, ponieważ nie było chętnych do zasiadania w tym gremium. 
Podczas pierwszego po wakacjach spotkaniach rozważano za i przeciw rozwiązania stowarzyszenia i przejścia do Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” jako jedna z form działalności. Przeważyli zwolennicy status quo i znaleźli się chętni do stworzenia nowego zarządu. Poprzedni zarząd tworzyli: Barbara Koźliczak, Jadwiga Mróz, Danuta Groszyk, Władysław Jasiński i Maria Ugniewska.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 11 października.
SPECTRUM 2022
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Vacek Festiwal o(d)czarował Wyszków (FOTO)

Vacek Festiwal o(d)czarował Wyszków (FOTO)

Rewelacyjny Vacek Festiwal był drugą odsłoną Dni Muzyki Dobrej zorganizowanych przez Stowarzyszenie Pan Hilary. Był to nie tylko wieczór poświęcony wybitnemu pianiście Vackowi Kisielewskiemu, pełen wzruszających wspomnień i zabawnych anegdot, ale przede wszystkim wielkie święto muzyki. Muzyki dobrej, muzyki zacierającej granice między gatunkami i łączącej pokolenia. „Klasyków grają jak przeboje, a przeboje jak klasyków” - mówiło się o duecie Marek i Vacek. Te słowa idealnie oddają również to, co działo się na Vacek Festiwal…
zobacz więcej
W obronie sądów (foto)

W obronie sądów (foto)

Ponad 60 osób przyszło 2 sierpnia, na zaproszenie Komitetu Obywatelskiego, pod Sąd Rejonowy w Wyszkowie, aby zaprotestować przeciwko upolitycznianiu polskiego wymiaru sprawiedliwości. Wysłuchali preambuły do Konstytucji, zaśpiewali hymn państwowy, zostawili na schodach sądu zapalone światełka.
zobacz więcej
Jest kredyt, będzie blok

Jest kredyt, będzie blok

Wyszkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego otrzymało kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego na budowę nowego bloku na os. Skarpie. Prace mają ruszyć w tym roku. Zainteresowanie mieszkaniami jest bardzo duże.
zobacz więcej
Powrót w cudowny szkolny czas (foto)

Powrót w cudowny szkolny czas (foto)

Dzień 23 lutego 2019 r., dzień I Zjazdu Absolwentów, zapisze jedną z piękniejszych kart historii Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole- Nowinach. – Cieszymy się bardzo, że przyjęliście państwo nasze zaproszenie i przybyliście na ten niecodzienny zjazd, na którym mają okazję spotkać się wszyscy absolwenci, i ci młodsi, i ci trochę starsi – zwrócili się do obecnych prowadzący spotkanie. – Nasze zaproszenie przyjęli też nauczyciele, którzy w różnym okresie uczyli w tej szkole.
zobacz więcej