Nowy dyrektor DPS w Brańszczyku

Wydarzenia

Nowy dyrektor DPS w Brańszczyku

18.07.2019
autor: starostwo, SB (opr.)
Jan Mroczkowski wygrał konkurs na dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku. Jest mieszkańcem gminy Obryte, ma 59 lat.
 
Przypomnijmy, że uchwały w sprawie rozwiązania umów o pracę z dyrektor DPS Danutą Emilią Ziomek i dyrektor SPZZOZ Cecylią Domżałą zarząd powiatu podjął 11 czerwca. Obie panie odchodzą na emeryturę: Danuta Ziomek z dniem 26 lipca, Cecylia Domżała - z dniem 26 września.
Starostwo rozstrzygnęło już konkurs na dyrektora DPS. Nowym szefem placówki został Jan Mroczkowski. Jest absolwentem Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku na kierunkach ochrona środowiska (specjalność: zarzadzanie środowiskiem) i politologia (specjalność: polityka ekologiczna). Skończył także Szkołę Policealną Pracowników Służb Społecznych w Warszawie na kierunku organizator pomocy społecznej.
Ma 25-letnie doświadczenie w pracy w Domu Pomocy Społecznej w Obrytem, gdzie przez blisko 5 lat pełnił funkcję dyrektora. Przez 3 lata był także członkiem zarządu Pułtuskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych. W latach 2010-2018 był wójtem Gminy Obryte. Od marca 2019 r. kierował pracami ciechanowskiego wydziału zamiejscowego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. 
- Nowy dyrektor uzyskał pozytywną rekomendację komisji rekrutacyjnej. Nie bez znaczenia przy dokonanym wyborze pozostawało dotychczasowe doświadczenie kandydata w zakresie wielopłaszczyznowej współpracy urzędowej oraz bardzo dobra znajomość tematyki z zakresu funkcjonowania domów pomocy społecznej i ochrony zdrowia psychicznego. Przed nowym dyrektorem stoi z pewnością wiele wyzwań, praca domu pomocy społecznej to swoista misja, należy wykazać się z jednej strony dużą wrażliwością i cierpliwością, a z drugiej posiadać kompetencje odpowiedzialnego menadżera i podjąć trafne decyzje - mówi starosta Jerzy Żukowski.
Nowo wybrany dyrektor jest mieszkańcem Psar (powiat pułtuski). Żonaty, ma czwórkę dzieci i siedmioro wnucząt. W czasie wolnym interesuje się ekologią, rolnictwem, polityką społeczną i historią. 
W Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku w chwili obecnej przebywa 194 mieszkańców, jednostka zatrudnia 140 pracowników. Jan Mroczkowski pracę rozpocznie 29 lipca.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Narodowe Czytanie „Wesela”

Narodowe Czytanie „Wesela”

W tym roku cała Polska czyta „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Na Narodowe Czytanie w Wyszkowie burmistrz i biblioteka miejska zapraszają w sobotę 2 września o godz. 11 na plac przy fontannie, ul. Sowińskiego.
zobacz więcej
Nie dla ulicy Matejki, tak dla placu Miejskiego?

Nie dla ulicy Matejki, tak dla placu Miejskiego?

Radni miejscy znów stają przed poważną decyzją związaną z tegorocznymi inwestycjami. Przebudowa ul. Matejki okazuje się tak droga, że burmistrz proponuje z niej zrezygnować. Więcej środków chce przeznaczyć na budowę sali gimnastycznej w Leszczydole Starym i rozpoczęcie budowy kanalizacji na os. Zakręzie. Jeśli radni się zgodzą, w całości zagospodarowany zostanie też plac Miejski, co ma kosztować aż 5,9 mln zł.
zobacz więcej
INTERWENCJA: Gorączka sobotniej nocy

INTERWENCJA: Gorączka sobotniej nocy

Wieczorami, gdy na ulicach zamiera ruch, tłoczno zaczyna robić się w szpitalu. Nasza czytelniczka, którą choroba dziecka zmusiła do wieczornego przyjazdu do szpitala jest oburzona, że w Nocnej Pomocy Lekarskiej pomocy udziela tylko jeden lekarz, a pediatra przyjmuje tylko niemowlaki.
- Inna organizacja jest możliwa… gdybyśmy dostali większe pieniądze – odpowiada dyrektor szpitala.
zobacz więcej
Nie zapomniał wyszkowskich korzeni (foto)

Nie zapomniał wyszkowskich korzeni (foto)

Podczas promocji najnowszej książki – „Rejs do Dżeddy” –  honorowego obywatela Wyszkowa kpt. Eugeniusza Andrzeja Daszkowskiego, 20 listopada w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej, sala im. prof. Ludwika Maciąga (również honorowego obywatela, ale gminy Wyszków) była zapełniona. Choć pisarz, były rektor Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie, którą ukończyło wielu wyszkowian, mieszka w Szczecinie, w rodzinnym mieście ma wielu przyjaciół i oddanych czytelników.
zobacz więcej