Nowi radni w nowej radzie

Wydarzenia

Nowi radni w nowej radzie

23.04.2024
autor: Sylwia Bardyszewska
Aneta Kowalewska złożyła rezygnację z mandatu radnej miejskiej. Jej miejsce w radzie zajmie Mateusz Śniadała. Radnym zostanie też Michał Mielcarz, który zajmie miejsce wybranego na Burmistrza Wyszkowa Piotra Płochockiego.
 
Przypomnijmy, że Aneta Kowalewska, która wciąż pełni funkcję zastępczyni burmistrza, do rady miejskiej kandydowała z listy Wspólnoty Samorządowej w okręgu nr 2. Zrzekła się jednak mandatu, jak informuje, w związku z planami zawodowymi, które stoją w sprzeczności ze sprawowanym mandatem. Komisarz Wyborczy w Ostrołęce stwierdził wygaśnięcie mandatu z dniem 15 kwietnia.
Zgodnie z prawem, miejsce w radzie zajmie kandydat, który uzyskał kolejny najlepszy wynik na liście. Jest nim Mateusz Śniadała (143 głosy), dla którego będzie to już trzecia kadencja.
Z uwagi na wygrane wybory na Burmistrza Wyszkowa, radnym miejskim nie będzie Piotr Płochocki. Jego miejsce zajmie osoba, który uzyskała kolejny najlepszy wynik na liście WIS Masz Wybór w okręgu nr 3 – debiutujący w samorządzie Michał Mielcarz (150 głosów).
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość