Nowe sale dla nowych przedszkolaków (foto)

Wydarzenia

Nowe sale dla nowych przedszkolaków (foto)

30.09.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Przedszkole nr 7 ma nowych podopiecznych. W piątek 30 września otwarto dwa dodatkowe oddziały dla trzylatków, w których miejsce znalazło 50 dzieci. Było przecięcie wstęgi, występy i tort.
Uroczystego otwarcia nowych, kolorowych, wyposażonych sal dokonali trzyletnia Ania Nowak, burmistrz Grzegorz Nowosielski oraz jego zastępczyni Aneta Kowalewska. Za inwestycję podziękowała dyr. przedszkola Urszula Rojek. – Wszystko, co prawdziwe i doniosłe przeżywa się najgłębiej w dzieciństwie – podkreśliła. Obecnie „siódemka” ma 11 grup: 260 dzieci i 50 osób personelu.
Aneta Kowalewska przypomniała, że przenosiny świetlicy socjoterapeutycznej „Słoneczna” i adaptacja pomieszczeń (ok. 150 m kw.) na potrzeby przedszkola wymusiła konieczność stworzenia kolejnych miejsc dla najmłodszych. Inwestycja kosztowała 220 tys. zł. – Wszystkie trzyletnie dzieci znalazły miejsca w przedszkolach – zauważyła. 
– To świetnie zainwestowane pieniądze w dzieci, rodziców i politykę prorodzinną. W ostatnich latach stworzyliśmy w przedszkolach 200 nowych miejsc. To tak, jakby powstało nowe przedszkole. A to jeszcze nie koniec, bo jesteśmy w trakcie budowy nowej siedziby dla istniejącego już przedszkola – zwróciła się do gości uroczystości, głównie samorządowców z Ukrainy, którzy w piątek gościli w Wyszkowie.
Część artystyczną przygotowały najstarsze przedszkolaki, 6-latki.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość