Nowa strefa aktywności (foto)

Wydarzenia

Nowa strefa aktywności (foto)

25.11.2019
autor: Starostwo Powiatowe
Otwarta Strefa Aktywności przy ul. Świętojańskiej 82 już działa! Od kilkunastu dni dla amatorów wysiłku i rekreacji na świeżym powietrzu dostępne są siłownia plenerowa, plac zabaw i strefa relaksu. Jako pierwsi, podczas zajęć wychowania fizycznego, skorzystali z niej uczniowie Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”.
 
Celem projektu było stworzenie infrastruktury rekreacyjnej stanowiącej atrakcyjne miejsce spotkań, utrwalania kontaktów oraz aktywnego wypoczynku mieszkańców Wyszkowa. Siłownia zewnętrzna to połączenie ruchu i przyjemności z przebywania na świeżym powietrzu, przeznaczona dla osób w każdym wieku.
W ramach inwestycji powstały trzy strefy: siłownia plenerowa, strefa relaksu i plac zabaw o charakterze sprawnościowym. Siłownia plenerowa oferuje wolnostojące urządzenia, w tym orbitrek, rower i wioślarz. Można też skorzystać ze stepera i wyciągu górnego. Na sprawnościowym placu zabaw czekają drabinka, równoważnia prosta, ścianka z linką i linowa plecionka. Dla odwiedzających strefę przygotowano także dwa stoły do gry w ping-ponga oraz stoliki, na których można grać w szachy czy chińczyka.
Strefa aktywności jest otwarta dla wszystkich mieszkańców. Podczas ostatnich dni urządzenia i wyposażenie strefy testowali uczniowie CEZiU „Kopernik” w Wyszkowie podczas zajęć wychowania fizycznego.
Infrastruktura powstała dzięki środkom z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo - rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) EDYCJA 2019. Kwota dofinansowania to blisko 48 tys. zł, niemal identyczna kwota to wkład własny powiatu. Całkowita wartość projektu to ponad 95 tys. zł.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość