Nowa siedziba  ZUS (foto)

Wydarzenia

Nowa siedziba ZUS (foto)

04.01.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Zgodnie z zapowiedziami, 3 stycznia o godz. 8 otwarto nową salę obsługi klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przy ul. Chopina 9. Atrakcyjna lokalizacja w centrum Wyszkowa, brak barier architektonicznych, 100 m do inspektoratu ZUS, który pozostaje w budynku przy ul. Sowińskiego – podczas uroczystości otwarcia wyliczała dyr. oddziału ZUS w Płocku Beata Pawlińska-Wiak.
Gościem uroczystości była również prezes ZUS Gertruda Uścińska. - Naszym zadaniem jest rzetelne wykonywanie szerokiego wachlarza usług na rzecz ubezpieczonych. Dla każdej społeczności lokalnej takie miejsce jest ważne także ze względu na możliwość wymiany informacji – podkreśliła. - Chciałabym podziękować inicjatorom, którzy pomyśleli o nowoczesnym obiekcie.
Z problemami lokalowymi wyszkowski inspektorat ZUS boryka się od dawna. Pierwotnie nowa siedziba miała stanąć przy PZU. Teren jest teraz fragmentem placu Miejskiego. Za zrozumienie i współpracę podziękował burmistrz Grzegorz Nowosielski.
Nowa siedziba przy ul. Chopina została kupiona w 2015 r. - Odpowiada najwyższym standardom w Polsce – zapewniła Gertruda Uścińska. Prace trwały od września do 4 grudnia 2016 r.
Atrakcyjna lokalizacja w centrum Wyszkowa, brak barier architektonicznych, 100 m do inspektoratu ZUS, który pozostaje w budynku przy ul. Sowińskiego – wyliczała dyr. oddziału ZUS w Płocku Beata Pawlińska-Wiak. - W dotychczasowej sali było 6 stanowisk. W obecnej jest 9, zapewniających dyskretny kontakt z urzędnikami. Jest też kącik dla dzieci.
- Przyjazny urząd to dziś filozofia. Mądrych, kompetentnych ludzi już macie, a od dziś także nową salę obsługi – zauważył burmistrz.
- Nowa jakość, nowe miejsce, dobry wizerunek ZUS. Przypominam, że kilka lat temu były obawy, czy ZUS w Wyszkowie w ogóle będzie. Informatyzacja jest ważna, ale od bezpośredniego kontaktu nie uciekniemy - dodał starosta Bogdan Pągowski. Na pamiątkę podarował kierownik wyszkowskiego inspektoratu Barbarze Wiśniewskiej obraz.
- Cieszę się bardzo z tej jakości, cieszę się ze względu na osoby starsze i niepełnosprawne, które na tej zmianie skorzystają – podkreślił przewodniczący stowarzyszenia Ważna Róża Jan Woźniak.
Nową salę obsługi klientów poświęcił proboszcz parafii św. Wojciecha ks. Roman Karaś. Z gratulacjami na uroczystości pojawili się także dyrektor OPS, naczelnik Urzędu Skarbowego, zastępczyni dyrektora PUP
Sala obsługi klientów przy ul. czynna jest w poniedziałki w godz. 8 – 18 i od wtorku do piątku w godz. 8 – 15.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość