Baner desktopowy
Baner mobilny
Nowa dyrektor Domów dla Dzieci

Wydarzenia

Nowa dyrektor Domów dla Dzieci

26.02.2026
autor: SB, fot. arch. prywatne
Agnieszka Chalimoniuk będzie nowym dyrektorem Domów dla Dzieci w Wyszkowie. Wygrała nabór, a zarząd powiatu zaaprobował jej kandydaturę. Obowiązki obejmie 27 lutego.
 
Konkurs na stanowisko dyrektora placówek został ogłoszony w związku z decyzją dotychczasowej dyrektor Alicji Zapolskiej o przejściu na emeryturę.
W konkursie wzięła udział tylko pani Agnieszka Chalimoniuk z Popowa Kościelnego, ale zarówno komisja konkursowa, jak i zarząd powiatu są z kandydatury zadowoleni. „Podczas rozmowy kwalifikacyjnej wykazała się znajomością regulacji prawnych i zagadnień merytorycznych z zakresu stanowiska, o którym mowa wyżej” - czytamy w informacji o wynikach naboru. Agnieszka Chalimoniuk z wykształcenia jest psychologiem i pracowała w szkołach, co dla władz powiatu ma szczególne znaczenie w kontekście obejmowanego stanowiska. 
- Aktualnie uzupełniam swój warsztat terapeutyczny na specjalizacji z Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w podejściu poznawczo - behawioralnym w Warszawie. Ukończyłam studia podyplomowe Nauki o Rodzinie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Psychologię Edukacyjną z przygotowaniem pedagogicznym na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - swoje wykształcenie opisuje nam nowa pani dyrektor. - Posiadam liczne certyfikaty z zakresu profilaktyki zdrowia psychicznego (w tym TUS, Logowychowanie, Interwencja kryzysowa i inne) oraz wielokrotnie uczestniczyłam w konferencjach z zakresu wspierania i ochrony dzieci. Od kilku lat współpracuję z placówkami oświatowymi z terenu Gminy Somianka oraz Gminy Wyszków, realizując zadania psychologa. Posiadam ponad piętnastoletnie doświadczenie na stanowiskach kadry kierowniczej. Od 2017 r. pomagam innym jako wolontariusz (psycholog, doradca rodzinny).
- Na stanowisku Dyrektora Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Wyszkowie pragnę połączyć empatię terapeuty z kompetencjami menedżerskimi, dbając o dobrostan wychowanków i strategiczny rozwój placówek. Bardzo zależy mi na rozwijaniu komunikacji i współpracy pomiędzy instytucjami działającymi na rzecz dzieci, młodzieży i rodzin z terenu powiatu wyszkowskiego i ten cel pragnę realizować w najbliższym czasie. - dodaje Agnieszka Chalimoniuk.
PCPR: Dofinansowania dla osób niepełnosprawnych w 2026 roku
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Daniel Obajtek w Wyszkowie o lekarzach, biznesmenach i PiS-ie (FOTO)

Daniel Obajtek w Wyszkowie o lekarzach, biznesmenach i PiS-ie (FOTO)

Liczę na to, że PiS dojdzie do władzy, moja ukochana partia. Liczę na to, że dojdzie do władzy jako jedna partia, pod jednym szyldem. Rozłam jest nikomu niepotrzebny. Jakikolwiek podział PiS-u jest niewłaściwy, z korzyścią dla Donalda Tuska - na spotkaniu w Wyszkowie, 29 maja, mówił europarlamentarzysta, były prezes Orlenu Daniel Obajtek. Na pytania mieszkańców Wyszkowa odpowiadał wraz z posłem PiS z naszego okręgu Danielem Milewskim.
zobacz więcej
Rodzinny i charytatywny piknik w Siódemce (FOTO)

Rodzinny i charytatywny piknik w Siódemce (FOTO)

Przedszkole nr 7 w Wyszkowie zorganizowało, w piątek 12 czerwca, rodzinny piknik. Było gwarnie, wesoło i mnóstwo atrakcji.
zobacz więcej
Blisko 1,5 mln zł dla samorządów w powiecie wyszkowskim (FOTO)

Blisko 1,5 mln zł dla samorządów w powiecie wyszkowskim (FOTO)

Przebudowa dróg, wymiana nieefektywnych urządzeń grzewczych czy realizacja projektów prozdrowotnych i senioralnych – to część zadań, które będą zrealizowane dzięki wsparciu władz Mazowsza. W sumie do beneficjentów z powiatu wyszkowskiego trafi blisko 1,5 mln zł. Umowy na dofinansowania zostały podpisane w środę, 10 czerwca, w Wyszkowie.
zobacz więcej
Powiatowy Dzień Dziecka (FOTO)

Powiatowy Dzień Dziecka (FOTO)

Dzień Dziecka to jedna z ważniejszych dat w kalendarzu Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Co roku pracownicy przygotowują dla najmłodszych fantastyczne spektakle, które są ważnym i ciekawym punktem programu Powiatowego Dnia Dziecka. Tym razem, wraz z dziećmi i innymi gośćmi, spektakl obejrzał Krzysztof „Diablo” Włodarczyk.
zobacz więcej
Zitcom