Nocne pożary domów (FOTO)

Wydarzenia

Nocne pożary domów (FOTO)

16.11.2023
autor: opr. st. kpt. D. Wachowski, fot. st. kpt. R. Szydlik, OSP Rząśnik
W nocy z 15 na 16 listopada wyszkowscy strażacy pracowali przy gaszeniu pożarów dwóch domów: w Rybienku Starym i Ostrówku (gmina Rząśnik).
 
Zgłoszenie o pożarze w Rybienku Starym straż pożarna otrzymała o godz. 19.38. Na miejscu okazało się, że pożarem objęta jest piwnica w domu jednorodzinnym. Ze względu na dużą ilość materiałów palnych, pożar był trudny do opanowania. Po ugaszeniu ognia oddymiono pomieszczenia, usunięto na zewnątrz zniszczone wyposażenie piwnicy i dogaszono ukryte zarzewia pożaru. Na miejscu pracowało 21 strażaków (JRG Wyszków, OSP Rybno i OSP Gulczewo) oraz policja, zespół ratownictwa medycznego, pogotowie gazowe i energetyczne. Działania trwały 2 godziny i 35 minut.
Drugi pożar wybuchł nad ranem w miejscowości Ostrówek. Zgłoszenie straż otrzymała o godz. 3.40. Gdy na miejsce przybył pierwszy zastęp, pożar był już w fazie rozwiniętej. Ogień obejmował drewniany dom. Po ugaszeniu pożaru strażacy wykonali niezbędne prace rozbiórkowe i dogasili ukryte zarzewia ognia. W akcji, trwającej 2 godziny, uczestniczyło 16 strażaków (JRG Wyszków, OSP Rząśnik i OSP Komorowo).
Nina Wiśniewska -ados
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Upamiętnili śp. Mariana Jakubczaka (FOTO)

Upamiętnili śp. Mariana Jakubczaka (FOTO)

Wyjątkowy charakter miały tegoroczne obchody Dnia Strażaka w Rybnie. W remizie OSP odsłonięto tablicę upamiętniającą druha Mariana Jakubczaka. - Szukajmy dobra tak, jak uczył nas śp. Marian - do zgromadzonych zwrócił się ks. Adam Jabłoński, inicjator upamiętniania zmarłego wujka.
zobacz więcej
Byłaby to najlepsza informacja dla wyborców, gdyby środowisko PiS-u doszło do porozumienia

Byłaby to najlepsza informacja dla wyborców, gdyby środowisko PiS-u doszło do porozumienia

Podczas gdy radni miejscy wybrani z listy PiS wejście Marzeny Dyl i Iwony Wyszyńskiej do koalicji w powiecie nazywają zdradą, poseł Arkadiusz Czartoryski apeluje do lokalnego środowiska Prawa i Sprawiedliwości o współpracę i porozumienie, wprost chwaląc decyzję obu radnych.
zobacz więcej
Promocja książki „Mój Wyszków – moja mała Ojczyzna" (FOTO)

Promocja książki „Mój Wyszków – moja mała Ojczyzna" (FOTO)

Promocja książki „Mój Wyszków – moja mała Ojczyzna. Trzy powstania narodowe na terenie ziemi wyszkowskiej”, pracy zbiorowej pod redakcją dr. Michała Depty, odbyła się w środę 17 kwietnia w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie. Sala im. prof. Ludwika Maciąga była wypełniona po brzegi.
zobacz więcej
Jeden krok do zdrowego budowania - przeczytaj "Poradnik Inwestora"

Jeden krok do zdrowego budowania - przeczytaj "Poradnik Inwestora"

Czy naturalne materiały i technologie budowlane – mające zerowy lub wręcz ujemny ślad węglowy – można zastosować na szeroką skalę przy budowie domu jednorodzinnego lub w inwestycji publicznej? Oczywiście, że tak! Jak to zrobić krok po kroku pokazuje „Poradnik Inwestora”, pierwszy w Polsce przystępny zbiór wiedzy o materiałach i technologiach naturalnych. Jest adresowany zarówno do inwestorów indywidualnych, samorządowych jak i deweloperów. A przede wszystkim pozwala zrozumieć, czym jest to budownictwo, z jakich rozwiązań korzysta oraz dlaczego są one warte zastosowania.
zobacz więcej