Nocne pożary domów (FOTO)

Wydarzenia

Nocne pożary domów (FOTO)

16.11.2023
autor: opr. st. kpt. D. Wachowski, fot. st. kpt. R. Szydlik, OSP Rząśnik
W nocy z 15 na 16 listopada wyszkowscy strażacy pracowali przy gaszeniu pożarów dwóch domów: w Rybienku Starym i Ostrówku (gmina Rząśnik).
 
Zgłoszenie o pożarze w Rybienku Starym straż pożarna otrzymała o godz. 19.38. Na miejscu okazało się, że pożarem objęta jest piwnica w domu jednorodzinnym. Ze względu na dużą ilość materiałów palnych, pożar był trudny do opanowania. Po ugaszeniu ognia oddymiono pomieszczenia, usunięto na zewnątrz zniszczone wyposażenie piwnicy i dogaszono ukryte zarzewia pożaru. Na miejscu pracowało 21 strażaków (JRG Wyszków, OSP Rybno i OSP Gulczewo) oraz policja, zespół ratownictwa medycznego, pogotowie gazowe i energetyczne. Działania trwały 2 godziny i 35 minut.
Drugi pożar wybuchł nad ranem w miejscowości Ostrówek. Zgłoszenie straż otrzymała o godz. 3.40. Gdy na miejsce przybył pierwszy zastęp, pożar był już w fazie rozwiniętej. Ogień obejmował drewniany dom. Po ugaszeniu pożaru strażacy wykonali niezbędne prace rozbiórkowe i dogasili ukryte zarzewia ognia. W akcji, trwającej 2 godziny, uczestniczyło 16 strażaków (JRG Wyszków, OSP Rząśnik i OSP Komorowo).
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość