Nocna awaria w krematorium

Wydarzenia

Nocna awaria w krematorium

13.08.2020
autor:
Do poważnej awarii doszło w nocy ze środy na czwartek w krematorium wyszkowskiego zakładu pogrzebowego. Strażakom udało się zabezpieczyć obiekt na tyle, że pożar nie rozprzestrzenił się.
 
Informację o zapaleniu się pieca krematoryjnego wyszkowska straż pożarna otrzymała o godz. 22.38. Na miejscu okazało się, że podczas kremacji doszło awarii wentylacji nadciśnieniowej, przez co spaliny jednego z dwóch pracujących pieców nie były odprowadzane do komina. 
Pracownicy zakładu pogrzebowego ewakuowali się na zewnątrz, a straż odcięła dopływ gazu do pieców. Ponieważ kremacja prowadzona jest w temperaturze 800 stopniu Celsjusza, konieczne było nie tylko oddymianie pomieszczeń, ale i schładzanie, by nie doszło do pożaru pozostałych pomieszczeń. Jedną kremację udało się zatrzymać, druga została doprowadzona do końca.
Straż zakończyła akcję ok. godz. 2.30. Brało w niej udział pięć zastępów, w tym trzy z PSP i dwa z OSP.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Stolica Opryszków to Wyszków? (foto)

Stolica Opryszków to Wyszków? (foto)

Zaprzecza temu autor książki „Stolica Opryszków” Adam Rosłoniec. Zupełnie innego zdania są czytelnicy, którzy zgodnie twierdzą, że to książka o Wyszkowie, bardzo atrakcyjna dla wyszkowian, bo mogą bawić się w odszyfrowywanie, kto kim jest, którędy szedł. O najnowszej powieści wyszkowianina rozmawiano na spotkaniu 12 września, zorganizowanym przez Akademię Umiejętności Pan Hilary w Restauracji Centralna. Ogromny wpływ na klimat tego kameralnego wieczoru i odbiór lektury miała relaksująca muzyka. Na ksylofonie własne „Wariacje na temat rzeki Bug” grała Halina Cendrowska. 
zobacz więcej
Kolęda w wyszkowskich parafiach

Kolęda w wyszkowskich parafiach

Tuż po świętach księża wyszkowskich parafii rozpoczną wizyty duszpasterskie:
zobacz więcej
Jest umowa na uruchomienie komunikacji

Jest umowa na uruchomienie komunikacji

Wojewoda Mazowiecki zawarł kolejnych 10 umów na uruchomienie linii komunikacji autobusowej. Powiat wyszkowski otrzyma na ten cel prawie 430 tys. zł.
zobacz więcej
Życie pracowników medycznych zmieniło się o 180 stopni (foto)

Życie pracowników medycznych zmieniło się o 180 stopni (foto)

„Nie kłam medyka” - apeluje również wyszkowski personel medyczny. - Każdemu pomoc zostanie udzielona – zapewnia lek. Paweł Stefański, koordynator Pogotowia Ratunkowego w naszym szpitalu. - Tylko my się inaczej do tego przygotujemy. Najważniejsze, żeby pacjenci nas nie oszukiwali.
A takie sytuacje, niestety, mają miejsce... Podobnie jak liczne nieuzasadnione wezwania pogotowia. To skrajna nieodpowiedzialność, bo w tym momencie na karetkę może czekać ktoś, kto walczy o życie. A w tej walce każda minuta jest bezcenna…
zobacz więcej