Noc, którą poświęcili zabawie (foto)

Wydarzenia

Noc, którą poświęcili zabawie (foto)

26.01.2020
autor: Elżbieta Borzymek
Niemal dokładnie 100 dni, a dokładnie 99, czyli, jak obliczył wicestarosta, ponad 8 milionów sekund, pozostało do matury, gdy bawili się na balu studniówkowym tegoroczni maturzyści Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”. W sobotę 25 stycznia w Domu Weselnym „Sylwia” w Białymbłocie zabawę rozpoczęli dostojnym polonezem. Aby w pełni zadość uczynić tradycji, nie mogło też zabraknąć walca, a przede wszystkim podziękowań dla wszystkich, którzy tych młodych ludzi przygotowywali do przekroczenia progu dorosłości. A dla robiących ten krok – życzeń i dobrych rad na przyszłość.
 
Szacownych gości powitali, wyrażając radość z ich obecności, prowadzący tę wyjątkową uroczystość uczniowie Izabela Jończyk i Jakub Turek. – Już tylko symboliczne 100 dni dzieli nas od egzaminów maturalnych – przypomnieli. – Dzisiaj jest ten jedyny dzień, kiedy możemy o tym nie myśleć i poświęcić się zabawie:
 
Zawdy tak bywało,
Gdy 100 dni nauk zostało,
Wielce godni żakowie
Biesiadowali na zdrowie.
 
Słowa, których w tym momencie nie mogło zabraknąć, wypowiedziała dyrektor Kopernika Grażyna Kalinowska: - Poloneza czas zacząć.
I turę tanecznego korowodu poprowadzili: pani dyrektor w parze z uczniem Karolem Składankiem, wicestarosta Leszek Marszał z uczennicą Natalią Kłębek oraz Paweł Deluga, członek zarządu powiatu z uczennicą Marią Kukwą. W kolejnych parach tańczyli uczniowie IV klas Technikum Informatycznego, Technikum Handlowego, Technikum Elektrycznego i Technikum Spedycyjnego.
Na czele II tury, w której tańczyli uczniowie IV klas Technikum Pojazdów Samochodowych i Technikum Logistycznego oraz III klasy Liceum Ogólnokształcącego Bezpieczeństwa Narodowego, stanęli wicedyrektor Sylwia Kulesza oraz Marzena Dyl, przewodnicząca komisji edukacji, kultury i sportu Rady Powiatu oraz uczeń Piotr Jaczewski.
Do poloneza uczniów przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego. 
Potem przyszedł czas na podziękowania, których wyrazem były nie tylko słowa, ale też kwiaty i oryginalne upominki.
- Etap szkolny jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych okresów życia i właśnie takim powinien pozostać w naszych sercach – mówili prowadzący. – Dzisiaj w ten wyjątkowy wieczór chcemy podziękować szanownej dyrekcji za trud włożony w kształtowanie naszych umysłów i charakteru. Dziękowali też za „niepowtarzalną atmosferę w szkole, pełną wyrozumiałości dla młodego człowieka”.
– Za symboliczne 100 dni będziecie pisać poważny egzamin – maturę – przypomniała uczniom dyr. Grażyna Kalinowska. To rok wyjątkowy także z innych względów. W 2020 roku, pierwszym roku dwudziestolecia XXI wieku, Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury otrzymała Olga Tokarczuk. Słowa noblistki z „Ksiąg Jakubowych” – „Prawdziwa mądrość to sztuka łączenia wszystkiego ze wszystkim, wtedy wyłania się właściwy kształt” – dedykowała swoim uczniom. – Magiczny wieczór balu studniówkowego 2020 roku niech mija w przepięknej atmosferze – życzyła.  
- Zdajecie sobie sprawę, że wchodzicie w dorosłość – zwrócił się do tegorocznych maturzystów wicestarosta Leszek Marszał. – I nie mówię tutaj o garniturach, pięknych fryzurach czy modnych sukienkach. Mówię tutaj o kwestii, że za chwilę będziecie musieli zmierzyć się z życiem, spełniając swoje marzenia. Nie mówię, że będzie łatwo, ale na pewno warto o nie walczyć. 
Do matury pozostało 99 dni. – Szybko sobie to przeliczyłem – to jest ponad 8 mln 600 sekund, które są jeszcze przez was do wykorzystania – dodał wicestrosta. - Dzisiaj dostojnie szliście w tym polonezie, życzę wam, żebyście tak szli przez wasze życie, podejmując decyzje, które są przed wami. Życzy dynamicznej, ale i rozsądnej zabawy do białego rana. Chwilo trwaj!
Ks. dziekan Zdzisław Golan pobłogosławił studniówkowej zabawie, odwołując się do słów mędrca Koheleta, że wszystko ma swój czas. 
- Był to okres wytężonej pracy nauczycieli, wzlotów i upadków naszych dzieci, ale też szczęścia i radości – mówiła o 4 latach spędzonych w szkole Monika Bieżuńska, przewodnicząca Komitetu Balu Studniówkowego, przedstawicielka rodziców. Podziękowała za te lata dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i pracownikom szkoły. – Chciałabym życzyć naszym dzieciom, aby zachowały postawę godną doniosłości balu studniówkowego – zakończyła. W imieniu rodziców przekazała, również podtrzymując tradycję, czek na 1000 zł na potrzeby szkoły. 
Uczniowie za wszystko, co otrzymali, podziękowali swoim wychowawczyniom: klasa Technikum Logistycznego – Monice Wultańskiej, Technikum Informatycznego – Annie Gładkowskiej, Technikum Spedycyjnego – Grażynie Matey, Technikum Handlowego - Monice Lipskiej, Technikum Pojazdów Samochodowych – Marcie Sosnowskiej, Technikum Elektrycznego – Agnieszce Oniśk oraz obecnej i byłej wychowawczyni LO Bezpieczeństwa Narodowego – Marioli Kurzątek i Joannie Pujer. 
- Dziękujemy wszystkim nauczycielom – kontynuowali podziękowania uczniowie – za trud włożony w nasze wychowanie i edukację. Wierzymy, że wasz wysiłek uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych.
Szczególnym momentem były podziękowania dla rodziców, „którzy bal studniówkowy przenieśli ze świata marzeń w rzeczywistość”: - Przez całe życie jesteście przy nas, wspieracie nas swoją radą, dodajecie otuchy i zachęcacie do pokonywania przeszkód.
Kwiaty zostały przekazane na ręce Moniki Bieżuńskiej, natomiast wszystkim rodzicom dzieci dedykowały utwór Bruno Marsa „When I Was Your Man”, który na trąbce zagrał Cezary Skoczeń. 
Zachwycił również walc, zatańczony do utworu „Sanave” przez cztery pary: Aleksandrę Ciemerych i Piotra Jaczewskiego, Paulinę Salwin i Mikołaja Tuszyńskiego, Marię Tomczak i Rafała Książka, Katarzynę Stępkowską i Dawida Szymańskiego. Tancerzy przygotował Paweł Suchta. 
Na parkiecie zrobiło się tłoczono ok. 22.00. Szaleństwo taneczne studniówkowej nocy przerwał tylko wybór Królowej i Króla Balu. Chociaż wszyscy świetnie się bawili i wyglądali niezwykle elegancko, głosowanie zdecydowało, że królewską parą zostali Paulina Salwin i Dawid Sobczak.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Podstawówki pokazują, czym dysponują (foto)

Podstawówki pokazują, czym dysponują (foto)

W marcu rodzice obecnych uczniów klas III i VI będą mogli przenieść, o ile taka będzie ich wola, swoje dzieci do powstającej Szkoły Podstawowej nr 4. Dotyczy to głównie sąsiednich podstawówek, „jedynki” i „dwójki”. Z myślą o rodzicach w WOK „Hutnik” odbyła się prezentacja wszystkich trzech szkół: nr 1, nr 2 i nr 4 (obecnego Gimnazjum nr 2).
zobacz więcej
Na ruinach naszego miasta… (foto)

Na ruinach naszego miasta… (foto)

W pierwszych dniach II wojny światowej, 8 września 1939 r., wysadzone zostały oba wyszkowskie mosty. W minioną niedzielę, w 80. rocznicę tych wydarzeń, na placu Miejskim otwarta została plenerowa wystawa „Wyszków czasów II wojny światowej”. Można zobaczyć m.in. zdjęcia Niemców, którzy fotografowali się na ruinach naszego miasta.
zobacz więcej
Nie spodziewaliśmy się takiej pomocy, takiego wsparcia od Polaków (FOTO)

Nie spodziewaliśmy się takiej pomocy, takiego wsparcia od Polaków (FOTO)

Od trzech tygodni sobotnie południa uchodźcy z Ukrainy i Polacy spędzają razem na terenie sanktuarium św. Idziego, które zaprasza wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich ze Skuszewa „Kółko”. Najmłodsi integrują się w najlepszy możliwy sposób, czyli podczas zabawy, dorośli - wykonują siatki maskujące. W ostatnią sobotę, 26 marca odbył się piknik, podczas którego świetnych humorów nie popsuła nawet wietrzna pogoda.
zobacz więcej
Po prostu „Krystyna Sienkiewicz” (foto)

Po prostu „Krystyna Sienkiewicz” (foto)

- Staramy się być biblioteką, która inspiruje – nawiązała do tegorocznego motta Tygodnia Biblioteki dyrektor wyszkowskiej książnicy Małgorzata Ślesik-Nasiadko, przedstawiając gości czwartkowego wieczoru, aktorkę Krystynę Sienkiewicz i szefową wydawnictwa Marginesy Hannę Grudzińską.  – Pretekstem do spotkania jest książka o niezwykłej osobie – uzupełniła Hanna Grudzińska. a książka jest biografią Krystyny Sienkiewicz.
zobacz więcej