Niezwykła zabawka

Wydarzenia

Niezwykła zabawka

27.12.2017
autor: Pracownicy działu dla dzieci i młodzieży M-GBP w Wyszkowie
Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Wyszkowie, dział dla dzieci i młodzieży, zorganizowała II edycję akcji pod hasłem „Podaruj dziecku misia!”. W ramach akcji odbywały się zajęcia „Niezwykła zabawka” przybliżające historię najpopularniejszej maskotki świata.
Inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród naszych najmłodszych czytelników, którzy wspólnie z rodzicami przynosili swoje ukochane misie. W akcję czynnie włączyły się placówki oświatowe z terenu powiatu wyszkowskiego: Przedszkole nr 9 „Bajka”, Przedszkole nr 1 „Jedyneczka”, Przedszkole nr 2 „Słoneczko” oraz Szkolny Klub Wolontariatu działający w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Komorowie.
W ramach akcji udało się nam zebrać ponad 400 pluszaków. Trafiły one do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Wyszkowie oraz na Komendę Powiatową Policji w Wyszkowie. 
Przekazując misie podopiecznym pani dyrektor Edyty Jarosz, byliśmy bezpośrednio świadkami radości i uśmiechów dzieci. Widok bezcenny! Natomiast rzecznik Komendy Powiatowej Policji sierżant sztabowy Marta Gierlicka zapewniła nas, że podarowane pluszaki będą pomocne dzieciom w trakcie interwencji policyjnych i akcji profilaktycznych. 
Serdecznie dziękujemy naszym Czytelnikom, szczególnie tym najmłodszym, za ogromne zaangażowanie i chęć podzielenia się swoimi zabawkami z innymi dziećmi.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość