Niezawodne i wydajne: Odkryj zaawansowane pamięci RAM DDR4 od GOODRAM

Wydarzenia

Niezawodne i wydajne: Odkryj zaawansowane pamięci RAM DDR4 od GOODRAM

25.05.2023
autor: artykuł sponsorowany
Moduły pamięci RAM są podstawowym i jednym z najistotniejszych elementów w komputerze. Ich działanie można porównać do pamięci cache w przeglądarce, to właśnie dzięki pamięci RAM można tymczasowo przechowywać dane w komputerze i uzyskiwać do nich szybki dostęp. Już podczas uruchomienia komputera, procesor wysyła żądanie do dysku i wysyła z niego dane do kości RAM. To działanie ma na celu przyspieszenie pracy komputera, bo moduły pamięci RAM są dużo szybsze od jakichkolwiek dysków HDD i SSD. W przypadku chęci zakupu RAM, warto jest wziąć pod uwagę polskiego producenta Wilk Elektronik, który tworzy markę GOODRAM.
 

O marce GOODRAM

GOODRAM to marka pamięci komputerowych, która na rynku znana jest od ponad dwudziestu lat. Przez ponad dwie dekady marka specjalizuje się w pamięciach przenośnych i komputerowych, których przeznaczenie jest bardzo szerokie - od zwykłego użytkownika po serwery i aplikacje przemysłowe. Producent - czyli Wilk Elektronik na rynku działa od ponad trzydziestu lat, dlatego produkty marki GOODRAM cechują się najwyższą jakością i gwarancją niezawodności. Polska marka znana jest na całym świecie i stanowi wybór tysięcy klientów na całym świecie.

Technologia DDR4

DDR4, czyli następca pamięci DDR3 powstał w odpowiedzi na rozwój technologii i potrzebę wyższej wydajności i przepustowości. Ta technologia modułów pamięci zapewnia wyższą wydajność, integralność danych oraz niższy pobór mocy. Dzięki takim ulepszeniom, wzrost wydajności wynosi nawet 50%, przy oszczędności energii sięgającej do 40%. GOODRAM ma w swojej ofercie moduły RAM w technologii DDR4 w podziale na konsumenckie, gamingowe i serwerowe. Moduły gamingowe dostępne są pod drugą z marek Wilk Elektronik, czyli IRDM. Pamięci te charakteryzują się ciekawym designem, wysokimi osiągami i atrakcyjnym wyglądem radiatorów. Czytaj więcej na https://www.goodram.com/kategorie/konsumenckie/konsumenckie-dram/.

Wygląd modułu pamięci RAM

Dla wielu entuzjastów gamingu istotne jest, aby komputer dobrze wyglądał również w środku. Często wybierane są obudowy posiadające okienko pokazujące płytę główną - w takim przypadku dobrą praktyką jest wybór atrakcyjnych komponentów. Moduły pamięci marek GOODRAM oraz IRDM są bardzo różnorodne, można wybrać modele cechujące się dobrą wydajnością i jednocześnie atrakcyjnym wyglądem, przykładem może być model IRDM RGB DDR4 BLACK, który jak sama nazwa wskazuje, ma kolor czarny i posiada podświetlenie LED RGB. W sprzedaży jest też wersja WHITE, która ma biały radiator i również zawiera podświetlenie ledowe. Dla entuzjastów klasycznego wyglądu są również wersje bez podświetlenia, takie jak IRDM PRO DDR4 PITCH BLACK oraz CRIMSON WHITE lub bardziej agresywne moduły o czarnym kolorze z czerwonymi dodatkami, np. IRDM X DDR4 DIMM.

Wybór pamięci RAM

Wybór pamięci RAM powinien być przemyślany, odpowiedni dobór wielkości pamięci pozwalającej na przetworzenie większej ilości danych oraz częstotliwości odpowiadającej za wydajność jest kluczowy, by spełnić wymagania użytkownika. Wiele zależy również od przeznaczenia komputera, czy jest to komputer gamingowy, do programowania, do biznesowego przetwarzania informacji, do grafiki komputerowej czy do codziennego użytkowania w domu. Bardzo istotne jest, by przy wyborze pamięci RAM sugerować się również marką i producentem. Wybór sprawdzonej marki takiej jak GOODRAM, pozwoli na wieloletnie używanie wysokiej jakości produktu, który znacząco poprawi wydajność komputera. Na moduły GOODRAM udzielana jest dożywotnia gwarancja, która zapewnia poczucie bezpieczeństwa i pewności wysokiej jakości wykonania.

Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość