Niewybuchy w centrum miasta (foto)

Wydarzenia

Niewybuchy w centrum miasta (foto)

29.08.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Groźne pozostałości z czasów II wojny światowej odnalezione w Wyszkowie oraz Nowych Płudach. Łącznie 10 pocisków artyleryjskich, 5 zapalników oraz 1 pocisk rakietowy zabezpieczyli wojskowi saperzy.
Na niewybuchy we wtorek 28 sierpnia natknęli się pracownicy firmy prowadzącej przebudowę ul. Sowińskiego. Podczas prac ziemnych znaleziono 1 pocisk artyleryjski ppane. kal. 75 mm., 3 pociski artyleryjskie kal. 28 mm., 6 pocisków artyleryjskich kal. 75 mm. oraz 5 zapalników od pocisków produkcji niemieckiej, pochodzących z czasów II wojny światowej. Do czasu przyjazdu saperów z Nowego Dworu Mazowieckiego, znalezisko zabezpieczała policja.
Prosto z Wyszkowa saperzy pojechali do Nowych Płud, gdzie gospodarz na swojej posesji znalazł pocisk rakietowy „Panzerschreck” kal. 88 mm, również produkcji niemieckiej.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Kino z górnej półki: „Ślepowidzenie”

Kino z górnej półki: „Ślepowidzenie”

W poniedziałkowym cyklu „Kino z górnej półki” 21 listopada będzie można zobaczyć norweski dramat „Ślepowidzenie”. Początek o godz. 19.
zobacz więcej
Każą zgłaszać i nic nie robią

Każą zgłaszać i nic nie robią

Do naszej redakcji zgłosiła się Czytelniczka, która kupiła na targu w pawilonie dzierżawionym od urzędu miejskiego polędwicę wołową. W trakcie krojenia znalazła w niej coś, co wzbudziło jej podejrzenie. – Chciałam dobrze dla ludzi – mówi – bo to może być tasiemiec (nie mógł to być tasiemiec, bo występuje tylko w mięsie wieprzowym – red.). Poszła więc z tym kawałkiem mięsa do powiatowego sanepidu, by zrobiono badanie. I wtedy się zaczęło. Wydawałoby się prosta sprawa, okazała się bardzo skomplikowaną.  – Każą zgłaszać i nic nie robią – skomentowała nasza Czytelniczka, która kierowała się troską o zdrowie innych klientów.
zobacz więcej
Uwaga, ślisko! (foto)

Uwaga, ślisko! (foto)

Mżawka, opady deszczu i śniegu, temperatury w dzień dodatnie, a w nocy ujemne - to wszystko sprawia, że na drogach i chodnikach jest ślisko. Policjanci apelują o ostrożną jazdę i uwagę podczas spacerów.
zobacz więcej
Spłacenie zadłużenia nieruchomości przez osobę inną niż kredytobiorca

Spłacenie zadłużenia nieruchomości przez osobę inną niż kredytobiorca

Zarówno zakup nieruchomości z rynku pierwotnego, jak i wtórnego ma swoje wady. W przypadku zakupu od dewelopera, z reguły musimy liczyć się z dużo wyższą ceną, z kolei w przypadku zakupu z drugiej ręki z tym, że nieruchomość może być zadłużona. Czy możliwe jest spłacenie hipoteki przez inną osobę niż kredytobiorca? Sprawdzamy.
zobacz więcej