Nietypowy rejs na 100-lecie niepodległości (foto)

Wydarzenia

Nietypowy rejs na 100-lecie niepodległości (foto)

19.07.2018
autor:
Prace przy budowie tratwy, która 15 sierpnia wyruszy do Gdańska, zakończone. Na pokładzie znajduje się już 18-metrowy maszt. Wyszkowscy żeglarze chcą tym nietypowym rejsem uczcić 100-rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Przypomnijmy, że maszt został zakupiony dzięki zbiórce społecznej. 18 metrów to oczywiście symbol roku 2018 – obchodów jubileuszu niepodległości. – Płyniemy tratwą z 18-metrowym masztem, więc robimy coś, czego nikt jeszcze nikt nie robił – pół żartem pół serio mówi pomysłodawca przedsięwzięcia Wojciech Chodkowski. – Maszt wróci później do Wyszkowa z pewną historią, będzie świadectwem obchodów 100-lecia niepodległości.
Spływ tratwą rozpocznie się 15 sierpnia w Popowie Kościelnym o godz. 9. Warto wziąć udział w uroczystości. Wyprawa potrwa ok. 3 tygodni. – Uroczystości na Westerplatte odbywają się 1 września, a my chcemy być 3-4 dni wcześniej – planuje Wojciech Chodkowski.
Zainteresowanie rejsem jest spore, zwłaszcza pierwszym i ostatnim etapem. Załoga tratwy będzie się więc zmieniała. – I dobrze, zależy nam, żeby jak najwięcej osób wzięło udział w wyprawie – podkreśla jej pomysłodawca. Tratwie będą oczywiście towarzyszyły łódki członków Klubu Żeglarskiego „Spinaker”.
Ważnym krokiem jest przygotowanie spływu. Załoga, na razie na pokładzie łódki „Misja”, wyrusza Wisłą do Gdańska, by ustalić miejsca postoju podczas spływu.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

OGŁOSZENIE

Zgodnie z art. 35 ust 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami Wójt Gminy Zabrodzie informuje, że

został ogłoszony wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Zabrodzie przeznaczonych do najmu i dzierżawy.

Wykaz dostępny jest na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Zabrodzie ul. Wł. St. Reymonta 51, 07-230 Zabrodzie oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Zabrodzie.

Wójt Gminy Zabrodzie
Krzysztof Jezierski

Zitcom