Nieszczelność przewodu kominowego przyczyną pożaru (foto)

Wydarzenia

Nieszczelność przewodu kominowego przyczyną pożaru (foto)

22.01.2021
autor: Elżbieta Szczuka, fot. OSP KSRG Rząśnik, OSP Komorowo
Osiem zastępów strażackich gasiło pożar domku letniskowego, który wybuchł w piątek 22 stycznia w Wólce Wojciechówek k. Lubiela. 
 
Tuż przed godz. 10 do wyszkowskiej straży wpłynęło zgłoszenie o pożarze w Wólce Wojciechówek, gm. Rząśnik. Pierwszy na miejsce zdarzenia dotarł zastęp z OSP Rząśnik. Palił się drewniany domek letniskowy kryty blachą. Zasilająca go linia energetyczna urwała się i leżała na drodze poza posesją, ale nadal  pod napięciem. Pożar był już w fazie rozwiniętej, płomienie wychodziły przez drzwi i okna na parterze oraz poddaszu. Druhowie rozpoczęli gaszenie wodą. Po chwili na miejsce przybyły zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (3) z KP PSP w Wyszkowie. Zabezpieczono i oznakowano urwaną linię energetyczną, którą wkrótce odłączyło pogotowie energetyczne.
Po zlokalizowaniu pożaru strażacy przystąpili do oddymiania budynku i prac rozbiórkowych. Z powodu dużej ilości prac przy dogaszaniu budynku i jego rozbiórce do pomocy przyjechały zastępy z OSP Długosiodło, Komorowo i Brańszczyk (2). Przy użyciu kamery termowizyjnej zlokalizowano i dogaszono wszystkie zarzewia ognia.
Akcja trwała 3 godziny. Prawdopodobną przyczyną pożaru była nieszczelność przewodu kominowego kominka.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość