Niech się tutaj wszystkim dobrze mieszka (foto)

Wydarzenia

Niech się tutaj wszystkim dobrze mieszka (foto)

23.07.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
78 rodzin zamieszkało na nowym osiedlu Wyszkowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Krótka uroczystość na osiedlu Na Skarpie odbyła się we wtorek 23 lipca.
 
Od początku prac projektowych minęło 7 lat. Przy ul. Łącznej powstały dwa bloki: pięciokondygnacyjne, 3- i 4-klatkowy, z 34 i 44 mieszkaniami na wynajem. Najemcy mieli do wyboru mieszkania o powierzchni 35, 40, 45, 50 i ok. 60 m kw. - Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy służyli pomocą, dobrą radą, wsparciem finansowym oraz doradztwem w trakcie realizacji tej inwestycji - gości przywitał prezes WTBS Marek Siekierski. Szczególnie ciepło mieszkańców: - Jestem przekonany, że to osiedle będzie dobrze państwu służyć przez długie lata.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele rady nadzorczej WTBS i wykonawcy osiedla, radni, urzędnicy miejscy.
- Jestem przekonany, że na tym nie kończymy, że powstaną kolejne piękne budynki. To bardzo dobry, społeczny model, kiedy gmina, przez swoją spółkę, nie konkuruje z ofertą deweloperów i spółdzielni mieszkaniowych, tylko buduje mieszkania na zupełnie innych zasadach, które uzupełniają ofertę na rynku mieszkaniowym - zauważył burmistrz Grzegorz Nowosielski. - Dzięki temu Wyszków się rozwija, ludzie znajdują swoje miejsce na ziemi, rozpoczynają nowy etap. Drodzy mieszkańcy, życzę, byście nawiązali wspaniałe sąsiedzkie relacje, stworzyli tutaj przyjazną społeczność, żebyście wspólnie dbali o to miejsce, by było waszym pięknym nowym domem. Niech się tutaj wszystkim dobrze mieszka.
Koszt budowy dwóch bloków z infrastrukturą towarzyszącą to 14,5 mln zł. Członek zarządu WTBS Sławomir Rutkowski chwalił współpracę WTBS, Gminy Wyszków, Banku Gospodarstwa Krajowego, który udzielił kredytu, i samych mieszkańców, którzy wpłacili partycypacje i będą spłacać kredyt zaciągnięty przez WTBS.
Wszystkie mieszkania zostały sprzedane. 12 wykupiła Gmina Wyszków: 11 to mieszkania socjalne, 1 - mieszkanie chronione.
Osiedle poświęcił ks. dziekan Zdzisław Golan: - Tam, gdzie powstaje dom, tam jest możliwość życia w rodzinnej wspólnocie. Cieszę się, że na terenie mojej parafii powstały takie budynki.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość