Niebezpieczny weekend na drogach (foto)

Wydarzenia

Niebezpieczny weekend na drogach (foto)

18.12.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KP PSP Wyszków
Trzy wypadki, w tym jeden ze skutkiem śmiertelnym, i dziesięć kolizji drogowych to bilans ostatniego weekendu na drogach powiatu wyszkowskiego. Policja apeluje do kierowców o większą uwagę, do pieszych - o noszenia elementów odblaskowych.
Do wszystkich wypadków doszło w piątek 15 grudnia. Ok. godz. 9.30 w Ochudnie 26-letni kierowca BMW nie dostosował prędkości do warunków ruchu, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w efekcie zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Kierowca z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.
Kilka minut po godz. 14 na drodze S-8 w miejscowości Skuszew (węzeł drogowy Skuszew) doszło do wypadku z udziałem dwóch osobówek. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 76-letni kierowca lanosa podczas zmiany pasa ruchu wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do zderzenia ze skodą. W wyniku zderzenia do szpital przetransportowano kierowcę skody oraz dwóch pasażerów i kierowcę lanosa.
Tragicznie zakończył się wypadek, do którego doszło na ul. Warszawskiej pomiędzy Tumankiem a Wyszkowem. Około godz. 20 kierowca autobusu, jadący w stronę Wyszkowa, potrącił najprawdopodobniej idącego w tym samym kierunku pieszego. Niestety, 32-letni pieszy zmarł.
W niedzielę, 17 grudnia późnym popołudniem na trasie S-8 w Turzynie kierowca citroena berlingo nie dostosował prędkości do warunków ruchu, uderzył w barierę oddzielającą pasy jezdni, po czym stracił panowanie nad pojazdem i dachował. To groźnie wyglądające zdarzenie, na szczęście, okazało się tylko kolizją. Kierowca nie odniósł poważniejszych obrażeń.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość