Niebezpieczne zderzenie samochodów na przejściu dla pieszych (FOTO)

Wydarzenia

Niebezpieczne zderzenie samochodów na przejściu dla pieszych (FOTO)

16.04.2024
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Dwa auta zderzyły się na przejściu dla pieszych w rejonie szkoły w Porządziu. Jedna kierująca zatrzymała się żeby ustąpić przejścia pieszym, druga nie wyhamowała.
 
Do zdarzenia doszło w piątek 12 kwietnia w Porządziu. W rejonie przejścia dla pieszych zderzyły się dwa samochody osobowe: citroen i audi. Policjanci wyszkowskiej drogówki wstępnie ustalili, że przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Kierująca audi zatrzymała się przed przejściem dla pieszych, aby ustąpić pierwszeństwa znajdującym się tam pieszym. Zaskoczyło to kierującą citroenem 25-latkę, która nie wyhamowała i wjechała w znajdujące się przed nią auto. Na szczęcie przechodzącym przez jezdnię pieszym nic się nie stało, ale kierująca citroenem została przetransportowana do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
- Apelujemy o rozwagę, czujność i stosowanie się do jednej z najważniejszych zasad w ruchu drogowym, tj. zasady ograniczonego zaufania. Jazda „na zderzaku” jest bardzo niebezpieczna i może prowadzić do wielu poważnych zdarzeń drogowych, a chwila nieuwagi - nawet do tragedii - dodaje rzecznik wyszkowskiej policji mł. asp. Wioleta Szymanik.
Nina Wiśniewska -ados
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość