Nie ustąpił pierwszeństwa rowerzystce (FOTO)

Wydarzenia

Nie ustąpił pierwszeństwa rowerzystce (FOTO)

04.06.2021
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
38-letnia rowerzystka została ranna w wypadku, do którego doszło w czwartek 3 czerwca po godz. 13 na skrzyżowaniu ulic Świętojańskiej i Sienkiewicza.
 
Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący citroenem 35-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego po zjechaniu ze skrzyżowania na prawidłowo oznakowanym przejeździe dla rowerów nie ustąpił pierwszeństwa rowerzystce z Wyszkowa. Ranna 38-latka została przetransportowana do szpitala.
- Zwracamy się z apelem zarówno do kierowców, jak i do rowerzystów o ostrożność i wzajemny szacunek na drodze. Ci pierwsi powinni podczas zbliżania się do przejazdów dla rowerów zachować szczególną ostrożność i zdecydowanie zmniejszyć prędkość - uczula rzecznik policji kom. Damian Wroczyński.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zatrzymania w sprawie tzw. zbrodni fakturowej (foto, wideo)

Zatrzymania w sprawie tzw. zbrodni fakturowej (foto, wideo)

17 osób zostało zatrzymanych do sprawy prowadzonej przez CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Krajowej, przy wsparciu policjantów z KPP w Wyszkowie oraz funkcjonariuszy kujawsko-pomorskiej KAS. 16 z nich jest podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym 2 o kierowanie tą grupą, a ponadto 10 o tzw. zbrodnię fakturową, za którą grozi nawet 25 lat pozbawienia wolności. Metoda działania tej grupy polegała na generowaniu kosztów uzyskania przychodu, co pozwalało płacić niższe podatki lub występować o nienależne zwroty VAT. W całej sprawie występuje już blisko 100 podejrzanych, a kwota na którą wystawiono kilka tysięcy fikcyjnych faktur to ok. 63 mln zł, natomiast uszczuplenie budżetu państwa w wyniku działalności tej grupy wyniosło co najmniej 13 mln zł.
zobacz więcej
Rozwiązywanie trudnych sytuacji z pomocą radcy prawnego

Rozwiązywanie trudnych sytuacji z pomocą radcy prawnego

W dzisiejszych czasach pomoc specjalisty w rozwiązaniu problemów prawnych ma ogromne znaczenie.. Nam zależy na szybkim rozwiązaniu sporu, czy innego problemu natomiast prawnik ma wiedzę oraz doświadczenie, które z pewnością może w tym pomóc. Jedną z takich osób jest radca prawny, który pomaga ludziom m.in. w sprawach karnych, cywilnych, administracyjnych, podatkowych i rodzinnych.
zobacz więcej
W niedzielę śpimy krócej

W niedzielę śpimy krócej

Przypominamy, że w nocy z soboty na niedzielę, 27/28 marca przestawiamy zegarki do przodu, z godz. 2 na godz. 3. A to znaczy, że w niedzielę śpimy krócej.
zobacz więcej
Mikołaj w Galeo!

Mikołaj w Galeo!

W sobotę 2 grudnia do Centrum Handlowego GALEO zawita Mikołaj!
zobacz więcej