Nie słucha sądu i zdrowego rozsądku

Wydarzenia

Nie słucha sądu i zdrowego rozsądku

26.02.2021
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Sąd już dwa razy zakazał 30-latkowi z gminy Rząśnik wsiadania za kierownicę. Ten jednak nie zważa i na prawo, i na bezpieczeństwo. Miał ponad pół promila, gdy w czwartek po południu policja zatrzymała go do kontroli.
 
W Wólce Przekory uwagę policjantów z posterunku w Somiance zwrócił styl jazdy kierowcy nissana. Po zatrzymaniu go do kontroli od razu wyczuli od kierującego alkohol. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie mieszkańca gminy Rząśnik ponad pół promila alkoholu.
Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 30-latek już wcześniej kierował na podwójnym gazie i ma orzeczone dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami. Dodatkowo samochód, którym się poruszał, nie miał aktualnych badań technicznych.
- Policjanci poinformowali mężczyznę o popełnieniu przez niego przestępstwa drogowego oraz przeciwko wymiarowi sprawiedliwości - informuje rzecznik wyszkowskiej policji kom. Damian Wroczyński. - Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu przewiduje do 5 lat więzienia. 30-latek musi się również liczyć z tym, że sąd może orzec wobec niego dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami oraz z wysoką karą finansową.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość