„Nie nagrywaj tego”: policja szuka sprawcy uszkodzenia telefonu kandydata WIS Masz Wybór

Wydarzenia

„Nie nagrywaj tego”: policja szuka sprawcy uszkodzenia telefonu kandydata WIS Masz Wybór

12.04.2024
autor:
Wyszkowska policja szuka mężczyzny, który w nocy z 5 na 6 kwietnia wytrącił z ręki telefon przedstawicielowi KWW WIS Masz Wybór. Do zdarzenia doszło podczas rozklejania plakatów tuż przed ciszą wyborczą.
 
Filmik nakręcony przed uszkodzeniem telefonu KWW WIS Masz Wybór opublikował wczoraj po konferencji prasowej Grzegorza Nowosielskiego, podczas której burmistrz mówił o groźbach kierowanych w stronę swojej rodziny. Jak dziś poinformowała nas wyszkowska policja, zawiadomienie w tej sprawie zostało przyjęte w czwartek 11 kwietnia. - Powadzone czynności zmierzają do ustalenia sprawcy - mówi rzeczniczka KPP w Wyszkowie mł. asp. Wioleta Szymanik.
Chodzi o cytowaną przez burmistrza podczas konferencji prasowej wiadomość: „Dzieci porwą ci po tych wyborach. Ci porwą. Debilu ty, kretynie.” 
KWW WIS Masz Wybór oburzyło, że burmistrz w swojej wypowiedzi wskazał, że nadawca bulwersujących wiadomości jest sympatykiem ich komitetu: - To nie jest tak, że człowiek przemyślał, ma jakąś refleksję i jest wszystko w porządku. Bo po prostu nie godzę się na falę hejtu, która w tym mieście wynikła - komentuje burmistrz. - Wszedłem na profil pana. Jest oczywiście sympatykiem komitetu WIS-u. Apeluję, żebyśmy z tym skończyli. Nie startowałem na burmistrza, nie krytykowałem ostro, nie hejtowałem. To w końcu doprowadzi do agresji, nie tylko słownej. Chciałbym, żebyśmy wszyscy powiedzieli STOP hejtowi.
W komentarzu na FB „Nowego Wyszkowiaka” KWW WIS Masz Wybór zamieścił oświadczenie:
KWW WIS Masz Wybór zdecydowanie jest przeciwny każdemu przypadkowi hejtu, wykorzystywaniu internetowych trolli, atakowaniu rodzin i bliskich kandydatów w wyborach, jak i każdej innej osoby.
Bardzo dobrze wiemy, o czym mówimy, gdyż już prawie od roku musimy mierzyć się z atakami internetowych fałszywych kont, które jeszcze zanim rozpoczęły się wybory, próbowały oczerniać osoby związane ze stowarzyszeniem, a teraz z komitetem wyborczym. Każdy czyn tego typu powinien być zgłaszany na policję – tak też było w naszym przypadku, np. gdy nasz kandydat został zaatakowany podczas filmowania nielegalnej akcji zaklejania plakatów przez konkurencyjny komitet i została naruszona jego nietykalność cielesna. Za niedopuszczalne natomiast uważamy próby skojarzenia zaistniałej sytuacji z naszym komitetem i próby zdyskredytowania nas w trakcie trwającej jeszcze kampanii wyborczej. Wspominanie w wypowiedzi nazwy naszego komitetu, sugerując „oczywisty” związek danej osoby z komitetem i ogłaszanie tego w mediach, rozumiemy jako intencjonalne działanie wymierzone w nasz komitet i kandydata na burmistrza.
Z kolei na swoim facebookowym profilu komitet umieścił filmik, nakręcony w nocy z 5 na 6 kwietnia, tuż przed ciszą wyborczą. Widać na nim dwóch mężczyzn naklejających na słupie ogłoszeniowym wyborczy plakat Leszka Marszała. „Zaklejacie czyjeś. Niszczycie czyjeś mienie” - mówi osoba nakręcająca filmik.
Po czym jeden z mężczyzn mówi: „Nie nagrywaj tego” i ewidentnie wytrąca nakręcającemu telefon z ręki.
W sprawie zdarzenia wyszkowska policja prowadzi postępowanie w kierunku wykroczenia - uszkodzenia mienia. - Z treści przyjętego zawiadomienia wynika, że nieznany mężczyzna wytrącił z ręki telefon, który upadł i uległ uszkodzeniu - informuje rzeczniczka policja. - Trwają czynności w kierunku ustalenia okoliczności zdarzenia, jak również sprawcy uszkodzenia mienia.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość