Nie będzie przebudowy. Parking pozostanie zamknięty

Wydarzenia

Nie będzie przebudowy. Parking pozostanie zamknięty

01.12.2022
autor: Sylwia Bardyszewska
Izba Administracji Skarbowej nie zgodziła się na przebudowę parkingu przy urzędzie skarbowym tak, by kilka miejsc było ogólnodostępnych. Gmina chciała w całości sfinansować przedsięwzięcie, ale - jak mówi burmistrz - „odpowiedź izby skarbowej w zasadzie zamyka temat”.
 
Przypomnijmy, że w wakacje na wjeździe na parking przy urzędzie skarbowym stanął szlaban. Identyczna sytuacja ma miejsce również na sąsiednim parkingu sądu rejonowego.
Jak wyjaśniała w wakacje naczelnik Urzędu Skarbowego w Wyszkowie Elżbieta Duszyc, decyzja wynikała przede wszystkim z tego, że miejsc postojowych nie zajmują pracownicy i klienci urzędu. Często dochodzi do stłuczek, a droga ewakuacyjna jest non stop zastawiana.
Problem polega na tym, że szlaban jest zamknięty również popołudniami i w weekendy. Urząd skarbowy wówczas nie pracuje, ale z parkingu w centrum miasta korzystali do tej pory czytelnicy Biblioteki Miejskiej, która zaprasza na różne spotkania, uczestnicy uroczystości w sali ślubów czy wierni przyjeżdżający do kościoła św. Wojciecha. Urząd skarbowy budynek dzieli z instytucją gminną, ale ta nie ma do niego swojego dojazdu. Przy urzędzie znajduje się również pawilon z pieczywem, do którego dojazdu nie mają już ani klienci, ani co gorsza dostawcy.
Burmistrz zaproponował IAS przebudowę parkingu, by urząd skarbowy zachował dla siebie miejsca parkingowe, ale też by część była ogólnodostępna. O wynik rozmów na ostatniej sesji rady miejskiej zapytał Bogdan Osik.
- Izba skarbowa nie jest zainteresowana przejazdem przez teren należący do izby i tym samym realizacją dodatkowych miejsc parkingowych - odpowiedział Grzegorz Nowosielski.
- Co możemy jeszcze zrobić? Czy zamknęliśmy temat, bo izba skarbowa nie jest zainteresowana? - dopytywał Adam Szczerba.
- Wszystkie opcje były dyskutowane - odpowiedział burmistrz. - Deklarowaliśmy sfinansowanie całości zmiany organizacji tego parkingu, włącznie z przesunięciem wjazdu, żeby ten szlaban nie był taki wysoki. Chcieliśmy ponieść wszystkie koszty. Proponowaliśmy różne opcje: albo parking częściowo odpłatny, albo bezpłatny. Wszystkie modele były przedyskutowane, przy żadnym rozwiązaniu się nie upieraliśmy. Odpowiedź izby skarbowej w zasadzie zamyka temat. To, co jest, izba uważa za dobre rozwiązanie dla urzędu skarbowego.
- Jak można się na takie rzeczy nie zgodzić? To zastanawiające - dziwił się Adam Szczerba.
Burmistrz przypomniał, że w niedziele otwarty jest parking przy urzędzie miejskim, gdzie parkują mieszkańcy przyjeżdżający do kościoła św. Wojciecha.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość