Nazwy drinków, które doprowadzą Twoich gości i Ciebie do łez

Wydarzenia

Nazwy drinków, które doprowadzą Twoich gości i Ciebie do łez

09.04.2021
autor: materiał zewnętrzny
W czasie zamkniętych barów imprezy odbywają się głownie w domach. Umilić czas gości można na różne sposoby, między innymi wykonując własnoręcznie drinki o średnim stopniu trudności, a fantastycznym smaku i zachęcającym wyglądzie. Interesującym elementem może także być aspekt okoliczności, w jakich dane drinki powstały, którego dowiesz się z lektury tego tekstu.
 

Black Russian Czarny Rusek

Więcej o Black Russian: https://mojedrinki.pl/black-russian

Składniki:

 • wódka 50 ml,
 • likier kawowy Kahlua 20 ml,
 • kostki lodu, wystarczą 3.

Drink podawany być powinien w szklance do whisky, albo szklance z grubym denkiem, żeby podkreślić walory estetyczne napoju.

Pierwszy raz przyrządził go barman Gustave Topsa w Brukseli koło lat 50-tych. Mimo mylącej nazwy drink ten wcale nie powstał w Rosji, a nazwa prawdopodobnie wzięła się z wysokiej procentowości drinka, gdyż oparty jest głównie na wódce. Były to czasy trwania Zimnej Wojny więc drink zyskał duża popularność wśród Amerykanów kojarząc im się dosyć jednoznacznie.

Zalecane spożywanie: w okolicznościach imprezy przebieranej, motywem może być Zimna Wojna, filmy z Jamesem Bondem, lub pokrewne temu szpiegowskie klimaty.

Jeśli czujesz, że po wypiciu czarnego ruska czeka Cię kac - przeczytaj ten artykuł: https://poprostuzdrowo.pl/lek-na-kaca

 

Godfather Ojciec Chrzestny

Więcej o Godfather: https://mojedrinki.pl/godfather

Składniki:

 • szkocka whisky 40 ml,
 • likier amaretto 20 ml,
 • kostki lodu.

Drink podawać w szklance do whisky.

Po polsku nazwa drinka brzmi Ojciec Chrzestny, jak łatwo można się domyślić nazwa ta nie wzięła się znikąd. Jeden z producentów likieru Amaretto zapewnia, że nazwa nawiązuje do ulubionego trunku gwiazdy Marlona Brando, znanego z Amerykańskiej adaptacji filmu Ojciec Chrzestny, który zagrał tam główną rolę Mario Puzo. Jest to pochwalenie kultury włoskiej, dla której amaretto jest charakterystyczne.

Zalecany do spożycia w parze z drinkiem...
 

Godmother Matka Chrzestna

Więcej o Godmother: https://mojedrinki.pl/godmother

Składniki

 • wódka 35 ml,
 • amaretto 35 ml,
 • kostki lodu.

Drink podawać w szklance do whisky.

Oba drinki nazwane tytułami rodziców chrzestnych są do siebie niezwykle podobne, niemalże identyczne. Jedyną różnicą jest zastosowanie wódki w przypadku damskiego napoju. Gwarantuje on bowiem lżejszy, bardziej delikatny smak. Czasami stosuje się nazwę Tawny Russian, czyli Opalony Rusek, nawiązując do drinku Black Russian i złocistego koloru jakiego nadaje drinkowi likier amaretto.

Zalecane do spożycia również na imprezach przebieranych oczywiście z tematami mafijnymi, ale też można wpleść element matki chrzestnej, tej rozpoznawalnej z Kopciuszka.
 

Bahama mama

Więcej o Bahama mama: https://mojedrinki.pl/bahama-mama

Składniki

 • złoty rum 20 ml,
 • ciemny rum 20 ml,
 • malibu 20 ml,
 • sok pomarańczowy 80 ml,
 • sok ananasowy 80 ml,
 • angostura bitter trzy krople.

Jako jedyny z wcześniej wymienionych drinków należy przygotować w shakerze. Wszystkie składniki wlać do shakera, porządnie zmieszać z kostkami lodu, odcedzić i wlać do wcześniej zmrożonego wysokiego kieliszka.

Bardzo wakacyjny drink, raczej przeznaczony do picia w upalne wieczory. Warto jest podkręcić jego klimat ozdobami w stylu parasolek, czy zatopionych w lodzie kwiatów. Najluźniejszy drink z całej listy, nie kojarzy się z dymem i kartami jak poprzednie, a z plażą i morzem. Najprawdopodobniej w takich okolicznościach właśnie został stworzony. Mówi się, że po raz pierwszy wykonał go bahamski barman Oswald Slade Greenslade, koło lat 50-tych kiedy zaczął zyskiwać coraz większą popularność. Ciepły klimat napoju kojarzy się również z piosenką Boney M pod tą samą nazwą.

Zalecany do spożycia przede wszystkim na gorącej plaży, ale słoneczny ogród też się nada. Impreza w Bahamskim klimacie, pełna kwiatów i tańców.

Każdy znajdzie z powyższych propozycji dla siebie coś odpowiedniego, mogą to być cięższe drinki, opatrzone humorem włoskiej mafii, albo radosne, pełne ciepła i koloru napoje plażowe. Można spożywać je na każdej imprezie jak i wymyślić temat podkreślający charakter drinków i budujący całą atmosferę wokół nich. W taki sposób na pewno sprawisz, że goście zapamiętają tą imprezę na bardzo długi czas, a przy okazji dowiedzą się ciekawych szczegółów o trunkach jakimi ich uraczysz.

Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość