Nasz finał „Warszawskiej Syrenki” (foto)

Wydarzenia

Nasz finał „Warszawskiej Syrenki” (foto)

06.04.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
W 40. Konkursie Recytatorskim „Warszawska Syrenka” powiat wyszkowski będą reprezentowali Lena Buźniak, Maria Kaniewska i Oliwier Ciskowski. Eliminacje powiatowe odbyły się 6 kwietnia w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej.
Lena Buźniak z SP1 w Wyszkowie zwyciężyła w kategorii klas I-III. Jurorów ujęła recytacją wiersza „Makaron” Wandy Chotomskiej. II miejsce zajęła Joanna Łachacka z SP w Komorowie, gmina Rząśnik, za wykonanie wiersza „Kokoszka Smakoszka” Jana Brzechwy, III - Łukasz Milczarczyk z ZS w Rybnie, utwór „Wrona i ser” Jana Brzechwy. Za dzielną postawę jury wyróżniło Emila Kiełczewskiego z SP w Starym Bosewie, gmina Długosiodło, który przedstawił utwór „Na straganie”, także Jana Brzechwy.
Maria Kaniewska, uczennica SP5 będzie reprezentantką powiatu w kategorii klas IV-VI. Na konkurs wybrała fragment pamiętnika „Ala Makota” Małgorzaty Budzyńskiej i wiersz „Ulewa” Adama Asnyka. II miejsce w tej kategorii zajęła Gabriela Stysiak z SP w Sieczychach („Ziółko” Natalii Terlikowskiej i „Marzenia” Hanny Niewiadomskiej), III - Daria Oliasz z ZS w Rybienku Leśnym (fragment „Mariolki – zwariowanej powieści dla nastolatek” Katarzyny Dębskiej i „Rozrzutny wróbel” Jana Brzechwy), wyróżnienie: Miłosz Gemzała z SP w Turzynie, gmina Brańszczyk („Pani Twardowska” Adama Mickiewicza, „Pieśń o żołnierzach Westerplatte” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego).
Oliwier Ciskowski to reprezentant powiatu w kategorii gimnazjalistów. Uczeń Gimnazjum nr 2 wybrał fragment „Monologu znerwicowanego ucznia” Moniki Popek i „Panią Twardowską” Adama Mickiewicza. II miejsce jury przyznało Oskarowi Góralewskiemu z ZS w Rybienku Leśnym („Przesłanie Pana Cogito” Zbigniewa Herberta, „List do pozostałych” Edwarda Stachury), III - Magdalenie Witkowskiej z Gimnazjum w Rząśniku („Piękny wiersz o różańcu” Jacka Daniluka, „Autoportret” Wandy Chotomskiej), wyróżnienie - Karolinie Zwolińskiej z Gimnazjum w Rząśniku („Dyrektor i pomnik” oraz „Rozmowa liryczna” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego).
W sumie konkursie powiatowym wzięło udział 54 uczniów, zwycięzcy eliminacji gminnych. Jury – Anna Mizińska z Mazowieckiego Instytutu Kultury (główny organizator „Warszawskiej Syrenki”), Krystian Pędzich z zarządu powiatu, aktor Piotr Kamiński oraz dyrektorzy WOK „Hutnik” Mariusz Kowalski i biblioteki miejskiej Małgorzata Ślsik-Nasiadko – brało pod uwagę dobór repertuaru, interpretację, kulturę mowy oraz ogólny wyraz artystyczny.
fot. Sylwia Bardyszewska, Łukasz Obrębski
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość