Najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom w gminie Wyszków w 2021 roku

Wydarzenia

Najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom w gminie Wyszków w 2021 roku

13.01.2022
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Antoni i Zofia - to najpopularniejsze imiona nadawane noworodkom w minionym roku.
W 2021 r. wyszkowski Urząd Stanu Cywilnego sporządził 1.170 aktów urodzeń (2020 r. - 1.246, 2019 r. - 1.284). W tej liczbie jest 529 aktów urodzeń dziewczynek i 563 - chłopców. To wszystkie dzieci, które urodziły się w Wyszkowie, a więc także mieszkańcy sąsiednich gmin, ale też 78 rejestracji szczególnych, czyli aktów dla osób urodzonych za granicą.
W samej gminie Wyszków urodziło się 419 mieszkańców, w tym 227 chłopców i 192 dziewczynki (2020 r. - 438, 2019 r. - 458).
Przed kierownikiem USC zostało złożonych 215 oświadczeń o uznaniu ojcostwa dziecka (2020 r. - 199).
Najczęściej nadawane imiona
Wśród imion dla chłopców nieustannie króluje Antoni, w 2021 r. to imię otrzymało 38 maluchów. Niesłabnącą popularnością cieszą się również imiona Franciszek (30), Aleksander (29), Jakub (23), Stanisław (17), Marcel (17) i Jan (17). Do najpopularniejszych imion chłopięcych w 2021 r. dołączyły: Wojciech (23), Ignacy (22), Tymon (16) i Wiktor (15). Spadła natomiast popularność imion Mikołaj, Marcel i Kacper.
Wśród imion dziewczęcych po wielu latach zdetronizowane zostało imię Julia. Wciąż cieszy się popularnością (w 2021 r. nazywanych tak zostało 19 dziewczynek), ale nie zajmuje już czołowego miejsca. Tym razem pierwsze miejsce zajęło imię Zofia, które otrzymało 35 noworodków. Rodzice dla swoich córek często wybierali (podobnie jak w roku poprzednim) również imiona: Zuzanna (28), Alicja (21), Lena (21) i Hanna (12).
Do najpopularniejszych imion dziewczęcych dołączyły: Laura (21), Marcelina (21), Pola (20), Maria (13), Łucja (13) i Blanka (12). Do łask wróciły również imiona Maja (19), Oliwia (15), Wiktoria (14), Aleksandra (13) i Amelia (13).
Najrzadziej nadawane imiona wśród chłopców to między innymi: Jędrzej, Remigiusz, Bartłomiej, Kamil, a wśród dziewczynek: Monika, Dominika, Martyna, Sonia.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Słabe warunki na drogach. Policja apeluje o ostrożność

Słabe warunki na drogach. Policja apeluje o ostrożność

Czwartkowe opady śniegu zaskoczyły i kierowców, i drogowców. Policja odnotowała 7, na szczęście niegroźnych, kolizji. Mundurowi apelują: do kierowców o dostosowanie prędkości do warunków pogodowych, pieszych - o skupienie podczas przechodzenia przez jezdnię nawet na oznakowanych przejściach dla pieszych oraz noszenie odblasków.
zobacz więcej
Materace dostępne w Wałbrzychu - jakie są najbardziej popularne?

Materace dostępne w Wałbrzychu - jakie są najbardziej popularne?

Stoisz przed decyzją zakupu nowego materaca? Ilość dostępnych w sprzedaży modeli przytłoczyła Cię i nie wiesz, który z nich wybrać? Specjalnie myślą o naszych czytelnikach przygotowaliśmy zestawienie najpopularniejszych typów materacy. Każdy z nich ma inne właściwości, które odpowiadają różnym potrzebom. O ich zaletach oraz tym, dla kogo są one przeznaczone, opowiemy poniżej. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się jakie modele materacy są teraz popularne. Zapraszamy do lektury!
zobacz więcej
Taneczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (foto)

Taneczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (foto)

Rock and rolla, walca, energiczne tańce nowoczesne można było podziwiać podczas sobotniej części wyszkowskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 
zobacz więcej
Śladami „Jaskółki” (foto)

Śladami „Jaskółki” (foto)

Rajd rowerowy upamiętniający postać bohatera i męczennika, oficera Armii Krajowej Stanisława Wróbla ps. Jaskółka w niedzielę 31 maja zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic. „Jaskółka”, zakatowany przez Niemców, nie wydał nikogo. Dzięki temu przeżyło wielu ludzi, przetrwała wyszkowska organizacja.
zobacz więcej