Najlepsza uczennica z języka polskiego ma Mazowszu (FOTO)

Wydarzenia

Najlepsza uczennica z języka polskiego ma Mazowszu (FOTO)

18.04.2024
autor: Zbigniew Szczerba
Najlepsza uczennica z języka polskiego w szkołach podstawowych województwa mazowieckiego pochodzi z Wyszkowa. Nazywa się Maria Szewczyk i jest uczennicą klasy 8a Szkoły Podstawowej nr 5 w im. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie.
 
Mazowiecki Kurator Oświaty od wielu lat organizuje konkursy wojewódzkie z większości przedmiotów nauczanych w szkole, odbywają się one w 3 etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Marysia właśnie została laureatką konkursu wojewódzkiego z języka polskiego. Uzyskała również najlepszy wynik spośród wszystkich 48 uczestników finału wojewódzkiego - 56 punktów (na 60 możliwych).
W eliminacjach szkolnych konkursu z j. polskiego startowało ponad 2,5 tys. uczniów, w etapie rejonowym (8 rejonów na Mazowszu) brało udział  kilkuset uczniów. 
W nagrodę nasza uczennica została zwolniona z egzaminów ósmoklasisty oraz będzie przyjęta do każdej wybranej przez siebie szkoły średniej na Mazowszu. Nauczycielką Marysi jest p. Agnieszka Sadowska, która prowadzi z nią od IV klasy także dodatkowe indywidualne zajęcia z j. polskiego, które zatwierdzone zostały przez radę pedagogiczną i finansowane są przez Gminę Wyszków. 
Marysia od kilku lat osiąga liczne sukcesy z języka polskiego, była laureatką wielu konkursów ortograficznych i gramatycznych na różnych szczeblach, np: organizowany przez SP nr 4 w Wyszkowie „Wyszkowskie dyktando” - etap powiatowy i wojewódzki, czy przez CEZiU w Wyszkowie - Powiatowy Konkurs Ortograficzny „O Pióro Kopernika” oraz organizowany przez Polską Prowincję Zakonu Pijarów w Warszawie - Ogólnopolski Konkurs Gramatyczny o. O. Kopczyńskiego. 
Gratulujemy Marysi i jej rodzicom oraz p. Agnieszce Sadowskiej.
Zbigniew Szczerba
Nina Wiśniewska -ados
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość