Nagroda Starosty: Razem w czasie pandemii

Wydarzenia

Nagroda Starosty: Razem w czasie pandemii

27.01.2021
autor: Starostwo Powiatowe, opr. SB
W czasie epidemii powiat zdecydował się zmienić formułę Nagrody Starosty Powiatu Wyszkowskiego. Będzie tylko jedna kategoria - zaangażowanie w przeciwdziałanie i walkę z pandemią COVID-19 oraz jej skutkami. Nie będzie nagród pieniężnych, a pamiątkowe statuetki. Wnioski o przyznanie nagrody można składać do 22 lutego.
 
Od lat starostwo wyróżnia osoby, które w minionym roku mogły pochwalić się osiągnięciami sportowymi, w dziedzinie kultury, czy działały społecznie. W tym roku starosta zamierza uhonorować zaangażowanych w walkę z epidemią, w szczególności za działalność w obszarach profilaktyki i ochrony zdrowia, działalności wspierającą lokalną społeczność (charytatywną i wolontariat), a także za inicjatywy i aktywność na rzecz osób potrzebujących wsparcia w trudnym czasie (starszych, samotnych, z niepełnosprawnościami) i bezinteresowną pomoc udzieloną mieszkańcom naszego powiatu.
- Za nami trudny rok. W ostatnich miesiącach COVID-19 znacznie zmienił nasze życie. W minionym roku wiele środowisk, firm, instytucji, a także osób prywatnych w różnej formie niosło pomoc mieszkańcom i podmiotom z terenu naszego powiatu. Te wspaniałe i całkowicie bezinteresowne gesty ludzkiej solidarności wymagają największego szacunku i uznania – decyzję argumentuje starosta Jerzy Żukowski. - Zdajemy sobie sprawę, że działalność w obszarach kultury, sportu czy przedsiębiorczości, choć narażona na wiele przeciwności, rozwijała się i ubogacała naszą lokalną wspólnotę. Jednak wspólnie z zarządem postanowiliśmy, że tym razem przyznamy nagrodę szczególną i choć w ten symboliczny sposób podziękujemy wszystkim, którzy nieśli pomoc i wsparcie mieszkańcom naszego powiatu.
Nagrody będą przyznane za działalność i osiągnięcia w roku 2020. Jeden wnioskodawca może złożyć maksymalnie dwa wnioski. Nominowanymi do nagrody mogą być m.in. osoby fizyczne lub grupy osób, przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe, instytucje, sołectwa czy firmy. 
Laureatów wybierze powołana w najbliższych dniach kapituła pod przewodnictwem wicestarosty Leszka Marszała. - Nazwa kategorii, w której przyznamy nagrodę, nie jest przypadkowa - podkreśla. - Widzieliśmy w minionym roku wiele pięknych, oddolnych inicjatyw, które zasługują na uznanie. Osobiście odbierałem telefony od osób i przedstawicieli firm, które zgłaszały gotowość niesienia pomocy naszym mieszkańcom, szpitalowi, szkołom czy placówkom. Wszyscy zdajemy sobie jednak sprawę, że takich cichych bohaterów, wolontariuszy i dobrych dusz jest wśród nas więcej. Udowodniliśmy, że byliśmy w tym szczególnym czasie razem, a taka postawa bez wątpienia zasługuje na wyróżnienie. W tym roku zrezygnowaliśmy z nagród pieniężnych i przyznawania miejsc, w dowód uznania wręczymy nagrodzonym pamiątkowe statuetki. W przyszłym roku postaramy się wrócić do poprzedniej formuły plebiscytu i przyznać nagrody we wszystkich kategoriach za działalność prowadzoną zarówno w roku 2020 jak i 2021.
Wnioski w zaklejonych kopertach należy składać w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wyszkowie (pokój 39- kancelaria) do 22 lutego do godz. 16. Regulamin Nagrody Starosty Powiatu Wyszkowskiego i wzór wniosku dostępne są na stronie internetowej starostwa pod adresem www.powiat-wyszkowski.pl. Dodatkowych informacji udziela wydziału promocji: promocja@powiat-wyszkowski.pl, tel. 29-743-59-03.
Z uwagi na sytuację, wręczenie nagród odbędzie się z uwzględnieniem aktualnie panujących reżimów sanitarnych i obostrzeń.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość