Na wypadek pożaru (FOTO)

Wydarzenia

Na wypadek pożaru (FOTO)

12.10.2021
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. Starostwo Powiatowe
Szpital to jedno z najbardziej newralgicznych miejsc na terenie naszego powiatu. Wyszkowskie służby ćwiczyły, jak zachować się w przypadku pożaru.
 
W dwudniowych ćwiczeniach (6-7 października), teoretycznych i praktycznych, wzięły udział wszystkie służby ratunkowe, powiatowe inspekcje, a także przedstawiciele samorządów i WKU. Sprawdzono, czy wszyscy są gotowi na wypadek sytuacji kryzysowej i jak wygląda współpraca. Głównym punktem była symulacja pożaru na terenie szpitala, podczas którego ćwiczono nie tylko akcję gaśniczą, ale też uwalnianie ludzi z płonącego budynku.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Nie wypalicie gorącym żelazem, nie zasypiecie, nie zniszczycie (foto)

Nie wypalicie gorącym żelazem, nie zasypiecie, nie zniszczycie (foto)

Mamy kilkadziesiąt godzin, by zachęcić osoby niezdecydowane do tego, żeby poszli na wybory i zagłosowali za Polską - do poparcia Andrzeja Dudy w drugiej turze wyborów prezydenckich zachęcano w czwartek na wyszkowskim pl. Miejskim. Tym razem na wiecu wyborczym Prawa i Sprawiedliwości gościli ministrowie infrastruktury Andrzej Adamczyk i cyfryzacji Marek Zagórski.
zobacz więcej
Nie dostałeś cegiełki? Zgłoś się na policję

Nie dostałeś cegiełki? Zgłoś się na policję

Prokuratura i policja prowadzą postępowanie w sprawie niezgodnych z prawem praktyk stosowanych w wyszkowskim szpitalu. Chodzi o cegiełki, za które w poradniach specjalistycznych można było ominąć długą kolejkę. Osoby, które cegiełkę wykupiły, ale jej nie otrzymały, proszone są o zgłaszanie się do wyszkowskiej komendy.
zobacz więcej
Pod biało-czerwoną flagą

Pod biało-czerwoną flagą

Jeszcze do jutra, 11 listopada, do godz. 23.59, można głosować, by włączyć się do projektu „Pod biało-czerwoną”, realizowanego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. W gminach, które uzyskają wymaganą liczbę głosów, staną maszty, na których będą powiewać biało-czerwone flagi. Zakup masztów i flag sfinansuje polski rząd.  Głosów swoich mieszkańców potrzebują jeszcze gminy: Rząśnik, Wyszków i Długosiodło.
zobacz więcej
Tysiące oszukanych

Tysiące oszukanych

Wyszkowianie znaleźli się wśród 30 tys. osób w Polsce, które mogły zostać oszukane przez nieuczciwych akwizytorów nakłaniający do zmiany dostawcy prądu lub usług telekomunikacyjnych czy zawarcia umowy na usługi telemedyczne. Sprawę prowadzi specjalny zespół policjantów i prokuratorów.
zobacz więcej