Na stadionie i pływalni szykują się spore inwestycje

Wydarzenia

Na stadionie i pływalni szykują się spore inwestycje

22.09.2023
autor: Sylwia Bardyszewska
Wymiana nawierzchni orlika na stadionie miejskim i wentylacji na hali basenowej oraz remont przebieralni na pływalni wraz z wymianą szafek - te inwestycje Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji wykona dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu oraz wkładowi własnemu gminy Wyszków.
 
Z programu „Sportowa Polska” wyszkowski samorząd pozyskał 2 mln zł, ale planowane przez WOSiR inwestycje szacuje się na ok. 5 mln zł.
W przyszłym roku wymieniona zostanie nawierzchnia orlika na stadionie - pierwszego tego typu boiska w Wyszkowie, wybudowanego w 2012 r. Postawione zostaną też nowe piłkochwyty, a po zdjęciu nawierzchni boiska pewnie konieczna będzie również modernizacja podbudowy.
Inwestycje na pływalni planowane są na lata 2024-2025. Wymieniona zostanie wentylacja hali basenowej, której koszt szacowany jest na 1,2-1,5 mln zł. Będą też nowe szafki w przebieralniach, już z systemem elektronicznym. Jeśli starczy środków, WOSiR chce gruntownie wyremontować przebieralnie i natryski.
Warto dodać, że obiekty sportowe WOSiR cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Dziennie ze stadionu, hali sportowej i pływalni korzysta 1,2-1,5 tys. osób.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość