Na ratunek nowymi karetkami (foto)

Wydarzenia

Na ratunek nowymi karetkami (foto)

08.02.2021
autor: Sylwia Bardyszewska
Dwie nowe specjalistyczne rozpoczęły pracę w wyszkowskim szpitalu w poniedziałek 8 lutego. Zostały zakupione dzięki środkom pozyskanym przez powiat z Funduszu Inwestycji Lokalnych.
 
Dotychczas wyszkowski szpital miał na stanie pięć karetek, z czego jedna, z 2007 r., nie nadaje się już do użytkowania i SPZZOZ zamierza ją sprzedać. Jeden z czterech pozostałych ambulansów został wyłączony z użytkowania po jesiennym pożarze, ale szpital ma nadzieję, że uda się go jeszcze naprawić.
Dwie nowe karetki były więc bardzo potrzebne. - Chciałbym podziękować zarządowi powiatu wyszkowskiego za to, że pomógł nam pozyskać środki na ich zakup - podczas krótkiej uroczystości powiedział dyr. Tomasz Boroński. - Łatwe to nie było, trochę trwało, ale udało nam się. Dla dobra wszystkich mieszkańców, pacjentów, ale też naszego personelu.
Kluczyki, wraz z gratulacjami, przekazali starosta Jerzy Żukowski i przewodniczący rady powiatu Waldemar Sobczak. - Myślę, że należy się to żołnierzom nie białego personelu, ale pomarańczowego - do ratowników zwrócił się Waldemar Sobczak. - To oni są na pierwszej linii frontu, to dla was. My zrobimy wszystko, żebyście, jako szpital powiatowy, uzyskali największe środki.
Przewodniczący przypomniał, że karetki wartości 850 tys. zł zostały zakupione dzięki dofinansowaniu z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Na tę i kilka innych inwestycji powiat otrzymał w sumie 6 mln z. - Nigdy nie mieliśmy takich środków, a jestem piąta kadencję w powiecie - podkreślił Waldemar Sobczak.
Samochody poświęcił kapelan szpitala ks. Robert Szulencki.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość