Na przedwojennej fotografii rozpoznał swojego dziadka

Wydarzenia

Na przedwojennej fotografii rozpoznał swojego dziadka

03.02.2023
autor: Biblioteka Miejska w Wyszkowie
Dzięki nagłośnieniu przez Bibliotekę Miejską i lokalne media informacji o pozyskaniu zdjęcia przedstawiającego druhów Ochotniczej Straży Ogniowej, jeden z wyszkowian rozpoznał na nim swojego dziadka.
 
Pozyskane historyczne zdjęcie Biblioteka Miejska opublikowała w grudniu 2022 r. Do książnicy zgłosił się Stanisław Gałecki, były komendant wyszkowskiej Państwowej Straży Pożarnej. Rozpoznał na przedwojennej fotografii swego dziadka, Aleksandra Gałeckiego, ówczesnego naczelnika straży w Kamieńczyku. Okazało się, że zdjęcie pochodzi z końca lat 20. XX w. i przedstawia kamieńczykowską drużynę strażacką. Stanisław Gałecki dobrze pamięta tę fotografię z domu rodzinnego, w którym kultywowano tradycje strażackie (ojciec pana Stanisława także był strażakiem).
Miejska Biblioteka prosi o pomoc w identyfikacji pozostałych osób na zdjęciu. Warto przejrzeć domowe archiwa i podzielić się z nami swoją wiedzą i rodzinnymi pamiątkami.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

OGŁOSZENIE

Zgodnie z art. 35 ust 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami Wójt Gminy Zabrodzie informuje, że

został ogłoszony wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Zabrodzie przeznaczonych do najmu i dzierżawy.

Wykaz dostępny jest na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Zabrodzie ul. Wł. St. Reymonta 51, 07-230 Zabrodzie oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Zabrodzie.

Wójt Gminy Zabrodzie
Krzysztof Jezierski

Zitcom
Zitcom