Na pikniku z Parą Prezydencką (FOTO)

Wydarzenia

Na pikniku z Parą Prezydencką (FOTO)

14.06.2021
autor: BKS KGP /prezydent.pl/KPP Wyszków
Maskotka wyszkowskiej policji wzięła udział w pikniku „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką” w ogrodach Pałacu Prezydenckiego.
 
Celem spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i jego małżonki Agaty Kornhauser-Dudy z dziećmi było zapoznanie ich z zasadami bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku oraz w sytuacjach zagrożenia. Swoją wiedzą podzielili się przedstawiciele służb, formacji, instytucji i służb ratowniczych, którzy m.in. zaprezentowali zasady poruszania się pieszych i rowerzystów, zasady obowiązujące w czasie górskich wędrówek, wypoczynku nad wodą, techniki udzielania pierwszej pomocy, ratownictwa drogowego oraz wyszkolenia psów służbowych. W akcji wzięli udział m.in. Policjanci CPKP BOA, WRD KSP, policyjni wodniacy i przewodnicy psów służbowych. Miłą atmosferę spotkania zbudowała Orkiestra Reprezentacyjna Policji oraz występ Viki Gabor, która jest ambasadorem tegorocznej akcji „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką”.
- Wyszkowski Łoś był jedyną policyjną maskotką - podkreśla rzecznik wyszkowskiej policji kom. Damian Wroczyński. - To ogromne wyróżnienie. Mamy nadzieję, że dzieci lekcje bezpieczeństwa zapamiętają na długo i bezpiecznie spędza tegoroczne wakacje.
Pierwsza dama, witając dzieci, ich opiekunów i nauczycieli, zapowiedziała, że najmłodsi podczas różnego rodzaju prezentacji, a także treningów praktycznych i zadań będą mogli przygotować się, jak bezpiecznie korzystać z letniego wypoczynku. Agata Kornhauser-Duda zwróciła uwagę, że piątkowe spotkanie w ogrodach Pałacu Prezydenckiego ma miejsce tuż przed wakacjami, ale także po długim okresie nauki zdalnej wymuszonej pandemią.
Prezydent Andrzej Duda, zwracając się do dzieci, podkreślił, że będą mogły one dowiedzieć się o podstawowych zasadach dotyczących udzielania pomocy, a także tego, jak się zachować w trudnej sytuacji od funkcjonariuszy, którzy profesjonalnie zajmują się udzielaniem pierwszej pomocy. Wyjaśnił, że taka wiedza przekazywana jest im po to, żeby umieli „zapobiec nieszczęściu” lub „przewidzieć trudną sytuację, która może się zdarzyć”.
- To jest wielka sztuka, żebyście w trudnej sytuacji umieli pomóc drugiemu człowiekowi, umieli uratować jego zdrowie, życie, czy zapobiec wielkim stratom - powiedział prezydent Andrzej Duda.
Prezydent Duda przytoczył przypadek 14-letniego Bartka Mączki, który pod koniec maja w Piotrkowie Trybunalskim zatrzymał autobus miejski po zasłabnięciu kierowcy. - Poradził sobie nie tylko z trudną sytuacją zdrowotną, ale jeszcze w błyskawiczny sposób wymyślił, co należy zrobić, żeby zatrzymać autobus, żeby ten autobus nie jechał na przeszkodę, i żeby nie doszło do zderzenia, które mogło stanowić zagrożenie nie tylko dla samego i dla znajdującego się w złym stanie zdrowotnym kierowcy, ale też dla pozostałych pasażerów autobusu - powiedział prezydent.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość