Na Mazowszu obostrzenia bez zmian

Wydarzenia

Na Mazowszu obostrzenia bez zmian

05.03.2021
autor:
Kolejnym województwem, gdzie rząd zaostrza obostrzenia, jest pomorskie. Na Mazowszu, przynajmniej na razie, zostały utrzymane dotychczasowe zasady, które zostały przedłużone do 28 marca. W międzyczasie mogą się jednak zmienić, bo w piątek 5 marca minister zdrowia zapowiedział, że decyzje dotyczące poszczególnych regionów będą podejmowane co tydzień.
 
Przypomnijmy, że lockdown rząd wprowadził już na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Obostrzenia mają obowiązywać do 20 marca. Wyjątkiem jest nauka w klasach I-III szkół podstawowych, gdzie zamiast nauczania zdalnego zostanie wprowadzone hybrydowe. 
- Województwem, które znajduje się w następnej kolejności jest pomorskie. Kolejne to mazowieckie, lubuskie, kujawsko-pomorskie i podkarpackie - podczas konferencji mówił minister zdrowia. Nowe obostrzenia, póki co, wprowadzone zostaną w województwie pomorskim. Od 13 do 20 marca hotele, galerie handlowe, kina, teatry i baseny będą zamknięte. Nauka będzie się odbywała w systemie hybrydowym.
- W pozostałe regiony sytuacja pozostaje bez zmian. Utrzymujemy zasady do 28 marca - zapowiedział minister zdrowia.
 
Przedłużone zasady bezpieczeństwa:
Hotele – dostępne dla wszystkich przy zachowaniu ścisłych zasad sanitarnych (50% dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe – zamknięte).
Kina, teatry, opery i filharmonie ponownie otwarte – podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki. Zakaz konsumpcji.
Otwarte baseny. Aquaparki nadal będą nieczynne.
Stoki otwarte.
Otwarte boiska zewnętrzne, korty itp. – wznowiony amatorski sport na świeżym powietrzu.
Siłownie dalej zamknięte.
Restauracje – tak jak do tej pory – będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie.
Sauny, salony masażu, łaźnie tureckie, łaźnie parowe, solaria – otwarte zgodnie ze ścisłymi zasadami sanitarnymi.
Uzdrowiska – działalność wznowiona od 11 marca.
Zakaz zakrywania ust i nosa przyłbicami itp. Rząd rekomenduje używanie maseczek chirurgicznych.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość