Mural w centrum?

Wydarzenia

Mural w centrum?

20.12.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Jest propozycja, by ścianę jednego z bloków w centrum miasta ozdobił mural. Chodzi o szczyt bloku przy ul. Sowińskiego 46, doskonale widoczny ze skrzyżowania ulic Sowińskiego i Pułtuskiej. Co na to nasi czytelnicy? Co powinien przedstawiać mural, który może odmienić przestrzeń w centrum Wyszkowa?
Zamiary gminy burmistrz Grzegorz Nowosielski zdradził w ubiegłym tygodniu podczas odsłonięcia pierwszego w mieście muralu na budynku Zespołu Szkół na Polonezie (relacja z uroczystości na str. 9). Przedstawienie patrona szkoły – Żołnierzy AK dało imponujący efekt. – Wyprzedziliście nasze zamiary, na temat muralu rozmawialiśmy już z prezesem największej spółdzielni mieszkaniowej w Wyszkowie. Jesteście pierwsi, ale być może, jako miasto, będziemy więksi – do społeczności szkolnej zwrócił się burmistrz.
W rozmowie z NW dodaje, że prezes SM „Przyszłość” wyraził już zgodę, by mural powstał na wyeksponowanej ścianie bloku. Drugim poważnym krokiem będzie wybór odpowiedniej formuły. A sprawa nie jest prosta. Murale coraz częściej zdobią polskie miasta, które wręcz prześcigają się w tematyce, formie, kolorystyce. Modne są murale historyczne, ale nie brakuje też poetyckich czy awangardowych, budzących wręcz kontrowersje. – Mamy już mural historyczny, więc nie jestem przekonany, że drugi również powinien taki być – mówi Grzegorz Nowosielski. – Chciałbym jednak poznać w tej kwestii opinię mieszkańców.
Co na to nasi czytelnicy? Czekamy na wasze opinie, propozycje: tel. 500 210 542, e-mail: redakcja@nowywyszkowiak.pl lub poprzez Facebooka.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość