Można pięknie bawić się bez alkoholu (foto)

Wydarzenia

Można pięknie bawić się bez alkoholu (foto)

02.02.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
Tradycją karnawału w Wyszkowie stały się wielopokoleniowe Bale Bezalkoholowe, w tym roku odbył się już po raz 23. W sobotę 1 lutego w Domu Weselnym Sylwia bawiło się 270 osób. - Dajemy przykład, zwłaszcza młodemu pokoleniu, że można bawić się pięknie i radośnie bez alkoholu – za zorganizowanie balu podziękował biskup Tadeusz Bronakowski. 
 
Gości, w imieniu organizatorów balu - Wspólnoty Domowego Kościoła Rejonu Wyszków i Gminy Wyszków - serdecznie przywitali Agnieszka i Zdzisław Getkowie. Bal ma swoich stałych bywalców, wśród których nie brakuje młodego pokolenia. Gościem części oficjalnej co roku jest biskup Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu Apostolstwa Trzeźwości przy Konferencji Episkopatu Polski. - Mam dwie wiadomości, jedną bardzo smutną, drugą bardzo radosną - zwrócił się do zebranych. - Bardzo smutne jest to, że spożycie alkoholu w Polsce nie maleje, wręcz przeciwnie - ciągle rośnie. Polacy każdego dnia kupują ok. 3 mln tych małych buteleczek alkoholu, które nazywamy małpkami. Prawie milion naszych rodaków jest uzależnionych od alkoholu, 4 miliony pije ryzykownie i szkodliwie. Za ten stan odpowiedzialne są rodziny, Kościół, samorząd i państwo. Te cztery instytucje powinny podjąć bardzo wymowne i radykalne działania zmierzające do poprawy sytuacji. Radosna wiadomość jest taka, że wielki syn ziemi łomżyńskiej Kardynał Stefan Wyszyński będzie beatyfikowany. Kardynał Wyszyński przejdzie do historii jako jeden z największych apostołów trzeźwości. Ten bal bezalkoholowy wpisuje się w to wielkie dzieło Prymasa Tysiąclecia. Dajemy przykład, zwłaszcza młodemu pokoleniu, że można bawić się pięknie, radośnie bez alkoholu. Z całego serca dziękuję za wasze świadectwo. Rodzina chroni miłością, Kościół - prowadzeniem ludzi do Pana Boga i wskazywaniem celu i sensu życia, samorząd i państwo - poprzez likwidację reklamy alkoholu, zmniejszenie liczby punktów sprzedaży i właściwą cenę alkoholu. Te działania muszą być podjęte, jeśli sytuacja w naszej ojczyźnie ma się poprawić.
Za piękną inicjatywę podziękował również burmistrz Grzegorz Nowosielski w liście, który odczytała przewodnicząca rady miejskiej Elżbieta Piórkowska. - Gratuluję państwu i państwa dzieciom - dodała. - Przecież zawsze staramy się być dla swoich dzieci wzorem. Taki bal to powód do dumy.
Bal rozpoczął się, tradycyjnie, polonezem. Uczestnicy zabawy do białego rana nie schodzili z parkietu, gdzie do wspólnego tańca zachęcał zespół Venus z wodzirejem Piotrem Folwarskim. Chętnie pozowali również przed fotolustrem Fotobudki Star, brali udział w licznych zabawach i konkursach. Do domów wrócili z bolącymi stopami, ale miłymi wspomnieniami i zaproszeniem na kolejny Bal Bezalkoholowy, który już za rok, 6 lutego 2021 r.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Rozważasz zmianę systemu grzewczego? Sprawdź korzyści jakie dostarcza pompa ciepła

Rozważasz zmianę systemu grzewczego? Sprawdź korzyści jakie dostarcza pompa ciepła

Rozważając zmianę systemu grzewczego w swoim domu, warto zwrócić uwagę na innowacyjne rozwiązania, które nie tylko zapewniają komfort cieplny, ale również pozwalają na oszczędności i są przyjazne dla środowiska. Jednym z takich rozwiązań jest pompa ciepła, technologia, która zyskuje coraz większą popularność dzięki swojej efektywności i wielu korzyściom, jakie oferuje użytkownikom. Pompy ciepła wykorzystują energię pochodzącą z otoczenia – ziemi, wody lub powietrza – do ogrzewania lub chłodzenia przestrzeni, co czyni je niezwykle efektywnym i ekologicznym wyborem. W tym artykule przyjrzymy się szczegółowo, dlaczego warto rozważyć instalację pompy ciepła i jakie korzyści niesie to rozwiązanie.
zobacz więcej
Najczęstsze pytania na rozmowie kwalifikacyjnej, to warto wiedzieć

Najczęstsze pytania na rozmowie kwalifikacyjnej, to warto wiedzieć

Rozmowa kwalifikacyjna to kluczowy moment w procesie rekrutacji, w którym pracodawca ma szansę lepiej poznać kandydata i ocenić, czy jest odpowiednią osobą do danej roli.
zobacz więcej
Zmarł st. bryg. Ignacy Woźniak (FOTO)

Zmarł st. bryg. Ignacy Woźniak (FOTO)

W czwartek 11 kwietnia zmarł st. bryg. w st. spocz. Ignacy Woźniak, przez 9 lat był Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie. W straży pożarnej przepracował 34 lata.
zobacz więcej
Ćwiczenia policji, strażaków i wojska w szpitalu (FOTO)

Ćwiczenia policji, strażaków i wojska w szpitalu (FOTO)

Do szpitala w Wyszkowie wkroczył mężczyzna. Był agresywny, miał broń, groził, że spali budynek. Do akcji wkroczyły służby ratunkowe. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń służb, które mają sprawdzić gotowość, koordynację i współpracę w zakresie prowadzenia akcji ratunkowych, a pracownicy szpitala praktyczną znajomość procedur w sytuacji kryzysowej.
zobacz więcej