Można pięknie bawić się bez alkoholu (foto)

Wydarzenia

Można pięknie bawić się bez alkoholu (foto)

02.02.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
Tradycją karnawału w Wyszkowie stały się wielopokoleniowe Bale Bezalkoholowe, w tym roku odbył się już po raz 23. W sobotę 1 lutego w Domu Weselnym Sylwia bawiło się 270 osób. - Dajemy przykład, zwłaszcza młodemu pokoleniu, że można bawić się pięknie i radośnie bez alkoholu – za zorganizowanie balu podziękował biskup Tadeusz Bronakowski. 
 
Gości, w imieniu organizatorów balu - Wspólnoty Domowego Kościoła Rejonu Wyszków i Gminy Wyszków - serdecznie przywitali Agnieszka i Zdzisław Getkowie. Bal ma swoich stałych bywalców, wśród których nie brakuje młodego pokolenia. Gościem części oficjalnej co roku jest biskup Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu Apostolstwa Trzeźwości przy Konferencji Episkopatu Polski. - Mam dwie wiadomości, jedną bardzo smutną, drugą bardzo radosną - zwrócił się do zebranych. - Bardzo smutne jest to, że spożycie alkoholu w Polsce nie maleje, wręcz przeciwnie - ciągle rośnie. Polacy każdego dnia kupują ok. 3 mln tych małych buteleczek alkoholu, które nazywamy małpkami. Prawie milion naszych rodaków jest uzależnionych od alkoholu, 4 miliony pije ryzykownie i szkodliwie. Za ten stan odpowiedzialne są rodziny, Kościół, samorząd i państwo. Te cztery instytucje powinny podjąć bardzo wymowne i radykalne działania zmierzające do poprawy sytuacji. Radosna wiadomość jest taka, że wielki syn ziemi łomżyńskiej Kardynał Stefan Wyszyński będzie beatyfikowany. Kardynał Wyszyński przejdzie do historii jako jeden z największych apostołów trzeźwości. Ten bal bezalkoholowy wpisuje się w to wielkie dzieło Prymasa Tysiąclecia. Dajemy przykład, zwłaszcza młodemu pokoleniu, że można bawić się pięknie, radośnie bez alkoholu. Z całego serca dziękuję za wasze świadectwo. Rodzina chroni miłością, Kościół - prowadzeniem ludzi do Pana Boga i wskazywaniem celu i sensu życia, samorząd i państwo - poprzez likwidację reklamy alkoholu, zmniejszenie liczby punktów sprzedaży i właściwą cenę alkoholu. Te działania muszą być podjęte, jeśli sytuacja w naszej ojczyźnie ma się poprawić.
Za piękną inicjatywę podziękował również burmistrz Grzegorz Nowosielski w liście, który odczytała przewodnicząca rady miejskiej Elżbieta Piórkowska. - Gratuluję państwu i państwa dzieciom - dodała. - Przecież zawsze staramy się być dla swoich dzieci wzorem. Taki bal to powód do dumy.
Bal rozpoczął się, tradycyjnie, polonezem. Uczestnicy zabawy do białego rana nie schodzili z parkietu, gdzie do wspólnego tańca zachęcał zespół Venus z wodzirejem Piotrem Folwarskim. Chętnie pozowali również przed fotolustrem Fotobudki Star, brali udział w licznych zabawach i konkursach. Do domów wrócili z bolącymi stopami, ale miłymi wspomnieniami i zaproszeniem na kolejny Bal Bezalkoholowy, który już za rok, 6 lutego 2021 r.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
"Nad Niemnem" Wyszków czytał nad Bugiem (FOTO)

"Nad Niemnem" Wyszków czytał nad Bugiem (FOTO)

W malowniczej scenerii wyszkowskiego parku i rzeki Bug odbyło się tegoroczne Narodowe Czytanie. Biblioteka Miejska lokalizację wybrała nieprzypadkowo, bo lekturą tegorocznej akcji jest powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Warto wspomnieć, że sceny do popularnej ekranizacji książki powstały właśnie m.in. nad Bugiem.
zobacz więcej
Muzyczna uczta w sanktuarium św. Idziego (FOTO)

Muzyczna uczta w sanktuarium św. Idziego (FOTO)

Po raz trzeci tym roku miłośnicy muzyki organowej mogli w sanktuarium św. Idziego wysłuchać koncertu w wykonaniu dr. Rafała Sulimy – organisty, dyrygenta chóru, wykładowcy improwizacji, śpiewu i akompaniamentu liturgicznego na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Białymstoku. W niedzielę 3 września zabrał ze sobą do Wyszkowa ełcki chór Kontrapunkt.
zobacz więcej
Warsztat samochodowy Warszawa - znajdź warsztat w stolicy

Warsztat samochodowy Warszawa - znajdź warsztat w stolicy

Znalezienie rzetelnego mechanika w Warszawie może być prostsze, jeśli wiesz, gdzie szukać. Możesz przeszukać wyszukiwarkę lub poprosić znajomych o rekomendacje. Alternatywnie, istnieje platforma Motointegrator.com, która gromadzi ponad 400 warsztatów samochodowych w Warszawie w jednym miejscu. To także dobre rozwiązanie dla mieszkańców przedmieść, ponieważ można znaleźć mechaników blisko swojej lokalizacji, unikając konieczności podróżowania do centrum miasta.
zobacz więcej
Wysadzili bankomat w Somiance

Wysadzili bankomat w Somiance

Do niespotykanej dotąd w naszym powiecie kradzieży doszło w Somiance. Złodzieje wysadzili bankomat.
zobacz więcej