Można pięknie bawić się bez alkoholu (foto)

Wydarzenia

Można pięknie bawić się bez alkoholu (foto)

02.02.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
Tradycją karnawału w Wyszkowie stały się wielopokoleniowe Bale Bezalkoholowe, w tym roku odbył się już po raz 23. W sobotę 1 lutego w Domu Weselnym Sylwia bawiło się 270 osób. - Dajemy przykład, zwłaszcza młodemu pokoleniu, że można bawić się pięknie i radośnie bez alkoholu – za zorganizowanie balu podziękował biskup Tadeusz Bronakowski. 
 
Gości, w imieniu organizatorów balu - Wspólnoty Domowego Kościoła Rejonu Wyszków i Gminy Wyszków - serdecznie przywitali Agnieszka i Zdzisław Getkowie. Bal ma swoich stałych bywalców, wśród których nie brakuje młodego pokolenia. Gościem części oficjalnej co roku jest biskup Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu Apostolstwa Trzeźwości przy Konferencji Episkopatu Polski. - Mam dwie wiadomości, jedną bardzo smutną, drugą bardzo radosną - zwrócił się do zebranych. - Bardzo smutne jest to, że spożycie alkoholu w Polsce nie maleje, wręcz przeciwnie - ciągle rośnie. Polacy każdego dnia kupują ok. 3 mln tych małych buteleczek alkoholu, które nazywamy małpkami. Prawie milion naszych rodaków jest uzależnionych od alkoholu, 4 miliony pije ryzykownie i szkodliwie. Za ten stan odpowiedzialne są rodziny, Kościół, samorząd i państwo. Te cztery instytucje powinny podjąć bardzo wymowne i radykalne działania zmierzające do poprawy sytuacji. Radosna wiadomość jest taka, że wielki syn ziemi łomżyńskiej Kardynał Stefan Wyszyński będzie beatyfikowany. Kardynał Wyszyński przejdzie do historii jako jeden z największych apostołów trzeźwości. Ten bal bezalkoholowy wpisuje się w to wielkie dzieło Prymasa Tysiąclecia. Dajemy przykład, zwłaszcza młodemu pokoleniu, że można bawić się pięknie, radośnie bez alkoholu. Z całego serca dziękuję za wasze świadectwo. Rodzina chroni miłością, Kościół - prowadzeniem ludzi do Pana Boga i wskazywaniem celu i sensu życia, samorząd i państwo - poprzez likwidację reklamy alkoholu, zmniejszenie liczby punktów sprzedaży i właściwą cenę alkoholu. Te działania muszą być podjęte, jeśli sytuacja w naszej ojczyźnie ma się poprawić.
Za piękną inicjatywę podziękował również burmistrz Grzegorz Nowosielski w liście, który odczytała przewodnicząca rady miejskiej Elżbieta Piórkowska. - Gratuluję państwu i państwa dzieciom - dodała. - Przecież zawsze staramy się być dla swoich dzieci wzorem. Taki bal to powód do dumy.
Bal rozpoczął się, tradycyjnie, polonezem. Uczestnicy zabawy do białego rana nie schodzili z parkietu, gdzie do wspólnego tańca zachęcał zespół Venus z wodzirejem Piotrem Folwarskim. Chętnie pozowali również przed fotolustrem Fotobudki Star, brali udział w licznych zabawach i konkursach. Do domów wrócili z bolącymi stopami, ale miłymi wspomnieniami i zaproszeniem na kolejny Bal Bezalkoholowy, który już za rok, 6 lutego 2021 r.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość