Mole książkowe maszerowały ulicami miasta (foto)

Wydarzenia

Mole książkowe maszerowały ulicami miasta (foto)

11.05.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Około tysiąca dzieci wzięło udział w ósmej już Paradzie Moli Książkowych, która ulicami Wyszkowa przeszła 10 maja.
Biblioteka Miejska paradę organizuje od kilku lat z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz Dnia Bibliotekarza. Prawdziwy tłum moli książkowych, przebranych za postacie z różnych utworów, zgromadził się na placu Miejskim, gdzie powitała ich zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska: - Jak powiedziała mi przed chwilą dyrektor biblioteki, było nas 100, dziś jest 1000. Jeśli w takim tempie będzie się rozwijać czytelnictwo, to pobijemy wszelkie rekordy. Maszerujcie, zachęcajcie do czytania i bijmy w Wyszkowie rekord czytelnictwa.
Tegoroczną paradę prowadzili bohaterowie Nibylandii, m.in. Piotruś Pan i wróżka Dzwoneczek. Za nimi w niezwykle barwnym i głośnym korowodzie ulice Wyszkowa przemierzali bohaterowie bajek i książek dla młodzieży, ci, którzy dopiero uczą się czytać i ci starsi, którzy mają już za sobą kilka lat nauki. Jeśli wierzyć powiedzeniu, że w grupie siła, to ta wspaniała grupa bez wątpienia miała wielką moc przekonywania do czytania i odwiedzania wyszkowskiej biblioteki.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Tragiczny wypadek na Sowińskiego

Tragiczny wypadek na Sowińskiego

Młody mieszkaniec Wyszkowa w ciężkim stanie trafił do szpitala po upadku z dość dużej wysokości. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę.
zobacz więcej
Nie namalowane, a jednak namalowane (foto)

Nie namalowane, a jednak namalowane (foto)

29 kwietnia w bibliotece miejskiej, w Sali im. prof. Ludwika Maciąga odbył się wernisaż wystawy akwarel Marcina Cabaka. – Są to prace wyrafinowane, nietuzinkowe, z niezwykłą kompozycją, szlachetnym kolorem i zarazem bardzo proste – zachwycała się prowadząca wernisaż Katarzyna Słowikowska.
zobacz więcej
Dla kogo w tym roku Nagroda Marszałka?

Dla kogo w tym roku Nagroda Marszałka?

Twórcy, aktorzy, malarze, zespoły folklorystyczne, działacze społeczni… oto laureaci przyznawanej nieprzerwanie od 1999 r. Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego.  W tym roku kolejni wybitni mieszkańcy Mazowsza dołączą do tego grona. Samorząd Mazowsza już po raz 21. nagrodzi osoby, które tworzą, upowszechniają i chronią kulturę. Kandydatów można zgłaszać do 18 września br. – W konkursie nagradzamy ludzi z pasją, którzy poprzez swoją działalność wpływają na rozwój regionu – zaznacza marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.
zobacz więcej
Mężczyzna jest od chodzenia z nożem (foto)

Mężczyzna jest od chodzenia z nożem (foto)

Gościem biblioteki w środę 14 września był znany już wyszkowianom Stefan Czerniecki – podróżnik, pilot wycieczek, dziennikarz, były członek AlpinusExpedition Team, twórca programu „Za siódmą górą” w TV Republika, autor książek, człowiek bardzo energetyczny. Spotkanie otrzymało tytuł „Między kamieniem a strzechą... czyli papuaska historia ocalenia”.
zobacz więcej