Mokry śnieg łamał konary. Strażacy interweniują (FOTO)

Wydarzenia

Mokry śnieg łamał konary. Strażacy interweniują (FOTO)

20.11.2023
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. OSP Kamieńczyk, OSP Zabrodzie
Pierwsze opady śniegu sprawiły, że straż pożarna miała bardzo pracowity weekend. Jednostki państwowej i ochotniczej straży pożarnej odnotowały w sumie ok. 40 wyjazdów związanych z usuwaniem połamanych konarów. Interwencje wciąż są realizowane, głównie na terenie Rybienka Leśnego.
 
W sobotę strażacy wyjeżdżali - głównie do połamanych pod naporem śniegu konarów - 14 razy. Interwencje zaczęły się w nocy z piątku na sobotę. Gałęzie tarasowały drogi, łamały ogrodzenia i zrywały linie energetyczne. Część mieszkańców pozbawiona była prądu. W Lucynowie strażacy podłączyli agregat, by zapewnić działanie aparatu podającego tlen jednemu z mieszkańców.
Usuwanie skutków opadów strażacy kontynuowali w niedzielę, kiedy odnotowano 12 interwencji. W poniedziałek 20 listopada wyjeżdżali 12 razy, a na realizację czekają już kolejne wezwania, głównie w Rybienku Leśnym.
W sumie odnotowano już ok. 40 interwencji; z podnośnikiem strażacy wyjeżdżali 15 razy. Generalnie bardziej ucierpiała lewa strona Bugu, Lucynów, Kamieńczyk i gmina Zabrodzie.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość