Baner desktopowy
Baner mobilny
materialy/info/med1/13158.jpg

Wydarzenia

Moje piękne miasto, czyli najładniejsze ogródki i balkony (FOTO)

14.09.2022
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. SB, Urząd Miejski
Już po raz czternasty Wyszkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zaprosiło swoich mieszkańców do udziału w konkursie „Moje piękne miasto”, w którym nagradzane są najpiękniejsze ogródki i balkony. - Co roku nas państwo zaskakujecie - podczas finału konkursu podkreśliła prezes gminnej spółki Agnieszka Ołdak-Prokop, pokazując zdjęcia kolorowych, ukwieconych balkonów i terenów przy blokach.
 
Podsumowanie konkursu odbyło się w środę 14 września w wyszkowskiej sali ślubów. - Część z państwa stale bierze udział w konkursie, ale widzę też nowe twarze - zauważyła zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska.- Wyszków pięknieje dzięki państwu, a wiem, że wcale nie jest łatwo taką piękną zieleń, takie kwiaty wyhodować. Efekty tego konkursu są wspaniałe.
Za dbanie o swoje najbliższe otoczenia podziękowała prezes WTB. - To dzięki państwu Wyszków staje się zielony - podkreśliła.
W imieniu radnych miejskich i komisji konkursowej Jan Abramczyk podziękował za zaangażowanie, ciepłe przyjęcie i… podarowane nasiona. - Na spotkaniach wracał temat wody, wyprowadzenia jej na zewnątrz, żeby nie trzeba było jej konewkami z trzeciego piętra nosić - relacjonował radny. - To nie są łatwe sprawy, ale pani prezes obiecała, że będzie o tym rozmawiała na spotkaniach z mieszkańcami.
W czternastej edycji konkursu jury zdecydowało się przyznać dwa równorzędne pierwsze miejsca: mieszkańcom budynków przy ul. Sowińskiego 25 i Na Skarpie 26. W konkursie były też dwa równorzędne drugie miejsc, zajęli je mieszkańcy budynków przy ul. Łącznej 24 i Łącznej 30. Trzecie miejsce zajęły mieszkanki bloku przy ul. Sowińskiego 28B: Danuta Skatulska, Ewa Garstka i Bożena Rajczak, czwarte - mieszkanki budynku przy ul. Geodetów 66: Grażyna Jabłonka, Urszula Kuręda i Renata Maturska. Wyróżnienia otrzymali mieszkańcy budynków przy ul. Prostej 8B i Daszyńskiego 1.
Komisja konkursowa przyznała też szereg wyróżnień indywidualnych:
kategoria ogródki: Janina Oniszk, Teresa Ostrowska i Agnieszka Liśkiewicz (ul. Serocka 32), Hanna Dąbrowska (ul. Sowińskiego 25)
kategoria balkony: Grażyna Kurowska, Helena Kiełczewska, Maria Kawińska (ul. Kościuszki 41B), Adrian Wargala, Ewa Liśkiewicz, Barbara Grzela (ul. Kościuszki 41A), Marzena Świętaszek (ul. Okrzei 83), Monika Strąk (ul. Geodetów 66), Agnieszka Kachel (ul. Sowińskiego 28B), Agnieszka Mróz (ul. Łączna 12), Ewelina i Łukasz Biretowie (ul. Łączna 10), Bogusława Zalewska (ul. Serocka 3).
Bug Nature Festiwal 2025
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Słynne rubensowskie kształty

Słynne rubensowskie kształty

Kobiece wdzięki były tematem przedostatniego przed wakacjami spotkania z cyklu Czytamy Malarstwo w Bibliotece Miejskiej. A jeśli mowa o kobiecych kształtach, łatwo domyślić się, że chodzi o malarstwo Rubensa.
zobacz więcej
Program Czyste Powietrze w nowej odsłonie. Nareszcie ciepły, zdrowy dom na lata

Program Czyste Powietrze w nowej odsłonie. Nareszcie ciepły, zdrowy dom na lata

To nieprawda, że dotacje są tylko dla bogatych. Nowy program Czyste Powietrze skierowany jest do rodzin o niższych dochodach, dając im możliwość realizacji z dofinansowaniem nawet całej inwestycji termomodernizacyjnej. Można ocieplić ściany, dach, stropy czy podłogę na gruncie, wymienić stolarkę okienną i drzwiową oraz bramy garażowe, zamontować system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, a w miejsce kopciucha zamontować nowe, ekologiczne źródło ciepła oraz wykonać modernizację instalacji co i cwu. Tysiące domów w naszej okolicy pilnie potrzebują takiego wsparcia.
zobacz więcej
Integracja zawodowa osób z ograniczoną sprawnością ruchową

Integracja zawodowa osób z ograniczoną sprawnością ruchową

zobacz więcej
Odmrożenie cen energii w 2025 roku – kryzys wśród MŚP i potrzeba szybkiej reakcji

Odmrożenie cen energii w 2025 roku – kryzys wśród MŚP i potrzeba szybkiej reakcji

Obowiązujące do końca 2024 roku przepisy o zamrożeniu cen energii elektrycznej przyniosły ulgę wielu przedsiębiorcom. Jednak z początkiem 2025 roku mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) zostały wykluczone z tego mechanizmu. W konsekwencji wiele firm, które podpisały długoterminowe umowy przed jesienią 2022 roku, musi teraz mierzyć się z gwałtownym wzrostem kosztów energii. Brak systemowego wsparcia doprowadził do pogorszenia ich sytuacji finansowej – konieczne stały się natychmiastowe działania.
zobacz więcej