„Młodzież zapobiega pożarom” – eliminacje powiatowe (FOTO)

Wydarzenia

„Młodzież zapobiega pożarom” – eliminacje powiatowe (FOTO)

24.03.2023
autor: Starostwo Powiatowe
32 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych wzięło udział w eliminacjach powiatowych XLV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom, podczas których poznaliśmy dwóch reprezentantów, którzy w kwietniu zmierzą się z uczestnikami turnieju z całego województwa.
 
Powiatowe eliminacje zorganizowali Starostwo Powiatowe w Wyszkowie i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie. Udział w eliminacjach wzięło 32 uczestników zakwalifikowanych ze wszystkich gmin powiatu wyszkowskiego, w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-IV (14 uczniów) oraz kl. V-VIII (18 uczniów).
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.
Eliminacje powiatowe przeprowadziła komisja w składzie wicestarosta Leszek Marszał, naczelnik wydziału ds. operacyjnych KP PSP Marcin Turowski i zastępca komendanta PSP Sławomir Pietrzak oraz kierownik referatu obrony cywilnej w starostwie Stanisław Dymek.
Laureaci eliminacji powiatowych:
klasy I-IV:
I miejsce i awans do eliminacji wojewódzkich – Jakub Licheniak (SP w Długosiodle)
II miejsce – Mateusz Gałązka (SP w Leszczydole-Nowinach)
III miejsce – Ignacy Kowalczyk (ZS-P w Woli Mystkowskiej)
klasy V-VIII
I miejsce i awans do eliminacji wojewódzkich – Daniel Dymko (SP w Komorowie)
II miejsce – Magdalena Borczon (SP w Długosiodle)
III miejsce – Eryk Zawadzki (SP w Trzciance).
Wszyscy uczestnicy eliminacji oraz ich opiekunowie odebrali z rąk starosty Wojciecha Kozona, wicestarosty Leszka Marszała, zastępcy komendanta PSP Sławomira Pietrzaka, prezesa Zarządu Powiatowego Związku OSP w Wyszkowie Adama Mroza i Marcina Turowskiego z PSP dyplomy, podziękowania oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez starostwo. 
Dzięki uprzejmości strażaków uczestnicy konkursu wraz z opiekunami mieli także możliwość zwiedzenia garażu jednostki oraz zapoznania się ze sprzętem strażackim. 
Za naszych reprezentantów będziemy trzymać kciuki 22 kwietnia podczas eliminacji wojewódzkich.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Licytujemy dla Bartka! Nasza pomoc może postawić na nogi

Licytujemy dla Bartka! Nasza pomoc może postawić na nogi

Na Facebooku ruszyła grupa „Licytujemy dla Bartka! Nasza pomoc może postawić na nogi!”. Środki ze sprzedaży licytowanych przedmiotów zostaną przeznaczone na rehabilitację i zakup sprzętu ortopedycznego dla Bartka Przychodzkiego, który uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu.
zobacz więcej
Szczególne doświadczenie dla wiernych i księży (foto)

Szczególne doświadczenie dla wiernych i księży (foto)

W Kościele katolickim rozpoczęło się Triduum Paschalne – jedne z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu liturgicznym. W kościołach, gdzie zawsze gromadziły się tłumy, w tym roku pustki. To szczególne doświadczenie nie tylko dla wiernych, ale i księży, o czym mówili w Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. 
 
zobacz więcej
Studniówka wśród samych gwiazd (foto)

Studniówka wśród samych gwiazd (foto)

W plan filmowy hollywoodzkiego Universal Studios hala WOSiR zamieniła się w sobotę 13 stycznia. Na uczestników balu studniówkowego I Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida z plakatów zerkali m.in. Humphrey Bogart i Ingrid Bergman („Casablanca”) oraz Clark Gable i Vivien Leigh („Przeminęło z wiatrem”). A na parkiecie… same gwiazdy w oszałamiających wieczorowych kreacjach.
zobacz więcej
Wyszków a Powstanie Warszawskie

Wyszków a Powstanie Warszawskie

TVP3 Warszawa przygotowuje materiał o mniej lub w ogóle nieznanych historiach związanych z Powstaniem Warszawskim, o ludziach zakorzenionych w okolicach stolicy. O związkach powstańców z ziemią wyszkowską we wtorek 1 sierpnia mówiła nasza redakcyjna koleżanka, regionalistka Elżbieta Szczuka. Materiał nagrywano przed pomnikiem Gloria Victis, gdzie – przypominamy – dziś o godz. 16 rozpoczną się lokalne obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
zobacz więcej
Zitcom

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie
ul. gen. Wł. Sikorskiego 23/31,
07-200 Wyszków

ogłasza

Konkurs na stanowisko
PREZESA
ZARZĄDU SPÓŁDZIELNI

Szczegóły konkursu, wymagania wobec kandydatów oraz tryb i termin składania ofert, a także Regulamin prowadzenia konkursu dostępne są na stronie internetowej Spółdzielni (www.smspojnik.pl)

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie

Zitcom
Zitcom