Minister wyróżnił pracę magisterską Macieja Kopytowskiego

Wydarzenia

Minister wyróżnił pracę magisterską Macieja Kopytowskiego

21.02.2024
autor: MSZ, opr. SB, fot. Barbara Milkowska/MSZ
Maciej Kopytowski jest jednym z trzech laureatów konkursu Ministra Spraw Zagranicznych na najlepszą pracę magisterską! Gratulacje!
 
9 lutego Szef Służby Zagranicznej Rafał Wiśniewski, w imieniu Ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego, wręczył wyróżnienia laureatom 35. edycji Konkursu Ministra SZ na najlepszą pracę magisterską z zakresu polskiej polityki zagranicznej.
Jednym z laureatów jest Maciej Kopytowski za pracę magisterską pt. „Środki ograniczające wprowadzane przez Unię Europejską przeciwko Federacji Rosyjskiej wobec zasad prawa Unii Europejskiej, wyrażonych przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej”, napisaną w Katedrze Prawa Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego, pod kierunkiem dr hab. Magdaleny Słok-Wódkowskiej.
Pozostali dwaj laureaci to Mateusz Jagodziński (praca magisterska pt. „Polska polityka wschodnia – wymiar bezpieczeństwa”, napisana w Katedrze Systemów Politycznych i Praw Człowieka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej) i Magdalena Kurek (praca „Orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawach przeciwko Polsce dotyczących naruszenia prawa do swobody wypowiedzi”, napisana w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego).
Dopuszczone do konkursu prace podlegały ocenie przez dwóch niezależnie od siebie działających recenzentów, będących specjalistami w dziedzinie, z którą związane były prace. Następnie najlepsze z nich zostały ocenione także przez Komitet Nagrody.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość