Minimalizm – czy jest to styl dla Ciebie?

Wydarzenia

Minimalizm – czy jest to styl dla Ciebie?

30.06.2022
autor: Materiał zewnętrzny
Styl minimalistyczny najprawdopodobniej narodził się w Japonii. Ma on za zadanie pozytywnie wpływać na skupianie się nad tym, co jest najistotniejsze, nie będzie przekierowywał uwagi na rzeczy zbędne, niepotrzebne do życia. Pozwala uzyskać harmonię, zarówno pod względem aranżacji, jak i emocji. Europejski minimalizm rozwinął się jednak w innym kierunku i nie jest on tak głęboki jak dla Japończyków, którzy w swoich domach, potrafią zrezygnować nawet z krzeseł. W kwestii mieszkań styl ten, charakteryzuje się oszczędnym aranżowaniem przestrzeni, tak by była schludna i lekka. W apartamencie czy domu, charakteryzującym się nim, nie będziesz mieszał stylów ani niepasujących do siebie kolorów. Jeśli jesteś fanem porządku i jasnych wnętrz, w których wszystko jest ze sobą jak najbardziej spójne, jest to właśnie styl, który powinieneś wybrać. 

W jaki sposób urządzić mieszkanie minimalistyczne?

Podczas wyboru, musisz postawić na jeden styl. Nie powinieneś mieszać nawet materiałów wykończeniowych. Postaw na jak najmniejszą ilość kolorów. Najczęściej w mieszkaniach minimalistycznych możesz spotkać się z naturalnymi odcieniami brązu, beżem, bielą, czernią i odcieniami szarości. Możesz do tego dodać dodatki w odcieniach złota czy srebra, w zależności od tego, co będzie bardziej spójne z resztą mieszkania.. Zachowaj jednak umiar wybierając je. Uwagę należy przekierować na funkcjonalność przedmiotów. Pozbądź się wszystkiego, co zbędne i inwestuj jedynie w rzeczy, z których będziesz korzystać, które będą przydatne w Twoim życiu. 

Dom czy blok?

Czy urządzenie przestrzeni w stylu minimalistycznym, jest równie łatwe w domu, co w bloku? Odpowiedź brzmi: tak. Nie robi to żadnej różnicy. W jednym i drugim możesz podjąć się urządzenia wnętrza w ten sposób. Może to wyjść równie dobrze w domku w Witowie, jak i w mieszkaniu w Ząbkach. Musisz jednak dokładnie przemyśleć swój projekt, w minimalizmie nie ma miejsca na błędy. Atutem tego stylu w blokach, jest fakt, iż dużo lepiej zagospodarowana przestrzeń, wydaje się być znacznie większa, więc jeśli jesteś fanem dużego metrażu, na który nie możesz sobie pozwolić, zaaranżuj miejsce w którym mieszkasz właśnie według zasad stylu minimalistycznego.

Nie tylko aranżacja

Minimalizm poza tym, że jest stylem, według którego możesz urządzić swoje nowe mieszkanie w Warszawie i zagospodarować przestrzeń, jest też stylem życia. Twoim zadaniem jest pozbyć się nadmiaru i czerpać tylko z przedmiotów, które są Ci do życia niezbędne. Skupiasz się na harmonii duszy, w czym pomaga pozbycie się z życia rzeczy, które sprawiają, że w Twoim życiu panuje chaos. Wybierasz skromną drogę zewnętrzną, która prowadzi Cię do bogatej ścieżki duchowej. Styl idealny dla ludzi, którzy po chaotycznym dniu w pracy czy na studiach pragną odpoczynku i ukojenia w zaciszu własnej przestrzeni. Chcą relaksu i lekkości ducha.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość