Mazowsze zachwyciło Wyszków (FOTO)

Wydarzenia

Mazowsze zachwyciło Wyszków (FOTO)

15.02.2024
autor: Sylwia Bardyszewska
Trudno wyobrazić sobie piękniejszy prezent z okazji jubileuszu Powiatu Wyszkowskiego niż koncert wspaniałego zespołu „Mazowsze”, który wystąpił 9 lutego w nowej hali sportowej CEZiU „Kopernik”.
 
Koncert był bezpłatny, a wejściówki rozeszły się chyba nawet szybciej niż świeże bułeczki w poniedziałkowy poranek. Można je było odebrać dwa dni wcześniej, ale już wczesnym przedpołudniem nie było na to szans. Niektórzy przed siedzibą starostwa czekali już przed godz. 7 rano! Hala była wypełniona, a to oznacza, że mieszkańcy Wyszkowa są żywo zainteresowani tego typu wydarzeniami, zwłaszcza jeśli są bezpłatne. 
„Mazowsze” przyjechało do Wyszkowa z koncertem pt. „Kalejdoskop barw Polski”. To nie tylko flagowy koncert, ale także kwintesencja działalności zespołu. To wybór pieśni i tańców pochodzących z różnych zakątków Polski. Prezentują one folklor wsi i miasteczek, ale często są to tańce narodowe, które „Mazowsze” także ma w swoim repertuarze. Podczas koncertu widzowie mogli wraz z artystami przemierzyć całą Polskę; poznać nie tylko charakterystyczne dla poszczególnych regionów tańce, przyśpiewki i muzykę, ale również przyjrzeć się pięknie wykonanym i zdobionym kostiumom.
W czasie koncertu „Mazowsze” zabrało nas w artystyczną wędrówkę od Kaszub, poprzez Kujawy, Zieloną Górę, region Mazowsza, Lubelszczyznę, aż po góry i Śląsk. Wielu zachwyciło się krakowiakiem czy oberkiem, wspaniałymi choreografiami mistrza mazowszańskiego parkietu Witolda Zapały. Wielu widzów śpiewało albo chociaż nuciło pod nosem „Kukułeczkę, „Cyt, cyt”, „Furmana”, czy „Ej, przeleciał ptaszek”. I tu trzeba wspomnieć o fantastycznej orkiestrze „Mazowsza” pod batutą dyrektora Jacka Bonieckiego.
Wydarzenie współfinansowane ze środków z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość