Mamy stan epidemii. Lekcje wstrzymane do Wielkanocy

Wydarzenia

Mamy stan epidemii. Lekcje wstrzymane do Wielkanocy

20.03.2020
autor:
W piątek 20 marca rząd ogłosił wprowadzenie w Polsce stanu epidemii. Lekcji w szkołach nie będzie do świąt wielkanocnych. 
 
- Wprowadzamy dzisiaj stan epidemii, żeby zapobiegać kolejnym rozprzestrzenianiom się koronawirusa. Oznacza to dla społeczeństwa nowe obowiązki - oświadczył w piątek premier Mateusz Morawiecki. - Podjęliśmy więc decyzję o wstrzymaniu lekcji do świąt wielkanocnych. To trudna decyzja, ale ważna i potrzebna, żeby nie doszło do bardzo szerokiego rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2019-2020, przerwa w nauce z okazji Wielkanocy ma potrwać od 9 do 14 kwietnia. Wcześniej, zgodnie z decyzją rządu, wszystkie placówki oświatowe w kraju miały być zamknięte do 25 marca.
- Wprowadzimy obowiązek realizowania podstaw programowych od 25 marca - dodał szef MEN Dariusz Piontkowski. - Za pośrednictwem Internetu możliwe będzie wystawianie ocen i sprawdzanie wiedzy. Mam apel do nauczycieli, żeby zważali na to, jak dużą porcję wiedzy próbują przekazać. Trzeba brać pod uwagę to, że nie każdy ma nowoczesny komputer i szybki Internet. I to, że w jednym gospodarstwie może kilka osób korzystać z tego jednego komputera. Rodziców prosimy o wyrozumiałość. Nasze dzieci będą bezpieczniejsze i zdobędą nową wiedzą i nowe umiejętności.

To nie koronaferie
- w rozmowach z Nowym Wyszkowiakiem podkreślali dyrektorzy wyszkowskich szkół. O prowadzenie nauki w domach apelują nie tylko do uczniów, ale i do rodziców. Nauczyciele biorą udział w szkoleniach, jak prowadzić zajęcia zdalnie, za pomocą Internetu.
„Koronaferie” – tak część uczniów ochrzciła przymusowe wolne od zajęć w szkole. Nie oznacza to jednak wolnego od nauczania. Wspaniałym narzędziem okazują się elektroniczne dzienniki, przez które nauczyciele zadają materiał do opracowania, a rodzice mogą kontrolować, czy dzieci odrabiają zadane lekcje. 
Najłatwiej pracę zorganizować oczywiście w klasach początkowych, kiedy dzieci mają jednego nauczyciela. - Najważniejsze, żeby maluchy jak najwięcej czytały, żeby telewizor nie zastąpił lekcji - podkreśla dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 Zbigniew Szczerba. Podkreśla, że dzieci stosują się do ograniczeń. - Budujące jest to, że uczniów na ulicach nie widać, przynajmniej na os. Polonez. 
Szczególną uwagę szkoły przykładają do maturzystów i uczniów klas VIII, których wkrótce czekają egzaminy. - Wszystkim nam zależy, żeby wyniki były jak najlepsze - mówi dyrektor Piątki. - Bardzo ważne, by uczniowie maksymalnie wykorzystali ten czas. 
Nauczyciele indywidualnie ustalają formy elektronicznego kontaktu z uczniami, zadają materiał, przesyłają testy i sprawdzają je. 
Podobnie jest w klasach maturalnych. - Nauczyciele utrzymują z uczniami kontakt mejlowy, prace są zadawane. Niektórzy zamierzają organizować wideokonferencje - mówi dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Dorota Piotrowicz. 

Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Usterki, które mogą przydarzyć się w trasie: Jak się do nich przygotować i jak sobie radzić

Usterki, które mogą przydarzyć się w trasie: Jak się do nich przygotować i jak sobie radzić

Witajcie, drodzy kierowcy! Życie na drodze zawsze pełne jest niespodzianek, a jedną z najbardziej stresujących sytuacji jest usterka pojazdu w trakcie podróży. Nie ma co ukrywać, że nawet najlepiej utrzymany samochód może czasami odmówić posłuszeństwa. Warto więc być przygotowanym na wszelkie ewentualności. Dlatego też chciałbym podzielić się z Wami kilkoma radami dotyczącymi usterkowych przygód, które mogą przytrafić się w trakcie podróży oraz sposobami radzenia sobie z nimi.
zobacz więcej
Zmarła Ewa Ciunkiewicz (1942-2024)

Zmarła Ewa Ciunkiewicz (1942-2024)

We wtorek 23 kwietnia w warszawskim szpitalu zmarła Ewa Ciunkiewicz, wieloletnia dyrektor miejskiej biblioteki, w latach 1994-1998 zastępczyni burmistrza Wyszkowa. Miała 82 lata.
zobacz więcej
Rozważasz zmianę systemu grzewczego? Sprawdź korzyści jakie dostarcza pompa ciepła

Rozważasz zmianę systemu grzewczego? Sprawdź korzyści jakie dostarcza pompa ciepła

Rozważając zmianę systemu grzewczego w swoim domu, warto zwrócić uwagę na innowacyjne rozwiązania, które nie tylko zapewniają komfort cieplny, ale również pozwalają na oszczędności i są przyjazne dla środowiska. Jednym z takich rozwiązań jest pompa ciepła, technologia, która zyskuje coraz większą popularność dzięki swojej efektywności i wielu korzyściom, jakie oferuje użytkownikom. Pompy ciepła wykorzystują energię pochodzącą z otoczenia – ziemi, wody lub powietrza – do ogrzewania lub chłodzenia przestrzeni, co czyni je niezwykle efektywnym i ekologicznym wyborem. W tym artykule przyjrzymy się szczegółowo, dlaczego warto rozważyć instalację pompy ciepła i jakie korzyści niesie to rozwiązanie.
zobacz więcej
Nowy zastępca komendanta wyszkowskiej policji

Nowy zastępca komendanta wyszkowskiej policji

Nadkom. Mariusz Matusiak jest nowym zastępcą komendanta wyszkowskiej policji. Do Wyszkowa przeniósł się z Wołomina.
zobacz więcej