Mamy czujniki jakości powietrza

Wydarzenia

Mamy czujniki jakości powietrza

22.12.2020
autor: Urząd Miejski w Wyszkowie, opr. SB
W Wyszkowie w trzech lokalizacjach zostały umieszczone czujniki jakości powietrza. Dane pomiarowe będzie można sprawdzić na stronie www.wyszkow.pl.
 
O montaż czujników sprawdzających jakość powietrza mieszkańcy wnioskowali od dawna. Zgodnie z zapowiedziami, zostały zamontowane na budynkach użyteczności publicznej: hali sportowej WOSiR przy ul. Geodetów 45, Szkole Podstawowej nr 2 na ul. Jana Matejki 5 oraz Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej przy ul. Gen. J. Sowińskiego 80.
Dane z czujników pomiarowych będą publikowane na stronie www.wyszkow.pl. Dodatkowo będą one widoczne w bezpłatnej aplikacji Syngeos – Nasze Powietrze na telefony komórkowe z systemem Android oraz IOS (Apple). Aplikacja poinformuje o bieżącym stanie powietrza w okolicy. Bazuje ona na własnej infrastrukturze czujników oraz na danych pobieranych z Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska (GIOŚ), dzięki czemu dane są możliwie najbardziej szczegółowe i aktualne. Oprócz stężenia pyłów zawieszonych PM 2,5 oraz PM 10, w aplikacji można sprawdzić aktualną temperaturę, wilgotność i ciśnienie powietrza. Aplikacja łączy się automatycznie z najbliższym czujnikiem na podstawie uruchomionej w telefonie lokalizacji. Informacje z czujników zainstalowanych na terenie naszej gminy można także sprawdzić na stronie www.syngeos.pl 
Wybierając czujniki przewidziane do montażu na terenie Wyszkowa, dołożyliśmy wszelkich starań, by były to urządzenia o jak największej dokładności, jednak należy pamiętać, że są to urządzenia o charakterze informacyjnym i nie zostały włączone do sieci monitoringu Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska” - informuje Urząd Miejski.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Co jeszcze musi się zdarzyć, żeby to środowisko pobudzić?

Co jeszcze musi się zdarzyć, żeby to środowisko pobudzić?

- pytał przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz wyszkowskich nauczycieli, u progu wprowadzenia krytykowanej przez środowisko reformy oświatowej. Na spotkaniu w Wyszkowie, 9 listopada, krytycznie wypowiadał się na temat zmian w szkolnictwie i dziwił go brak głośnych protestów ze strony nauczycieli i rodziców.
zobacz więcej
Wyszkowianin Roku 2018 - nominowani!

Wyszkowianin Roku 2018 - nominowani!

Ogłaszając Plebiscyt „Wyszkowianin Roku 2018”, chcieliśmy uhonorować tym tytułem osobę, która w mijającym roku np. odniosła godny zapamiętania sukces lub ma szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury, nauki, biznesu, działalności społecznej i charytatywnej lub innych sferach życia publicznego, zasłużyła się działaniem na rzecz lokalnej społeczności.
zobacz więcej
Depilacja laserowa: praktyczne informacje przed pierwszym zabiegiem!

Depilacja laserowa: praktyczne informacje przed pierwszym zabiegiem!

Wśród najchętniej wybieranych przez Polaków zabiegów kosmetycznych, miejsce w czołówce zajmuje depilacja laserowa. Zabieg ten zrewolucjonizował podejście do usuwania owłosienia z wielu partii ciała, jest bezbolesny i szalenie skuteczny, a przy tym trwały. Wraz z wiodącym serwisem branżowym AkademiaZdrowejSkory.pl przygotowaliśmy garść podstawowych informacji, czym jest depilacja laserowa, czy boli, ile zabiegów potrzeba do zadowalającego efektu itp.
zobacz więcej
Z rzeki wyłowiono ciała matki i syna

Z rzeki wyłowiono ciała matki i syna

Tragicznych odkryć w czwartek 18 sierpnia rano dokonali wędkarze zarzucający wędki nad Bugiem. Najpierw na wysokości dawnego mostu pontonowego jeden z nich dostrzegł ciało kobiety. Półtorej godziny później w Rybienku Starym inny wędkarz znalazł ciało mężczyzny. Policja ustaliła tożsamość ofiar, to matka i syn, mieszkańcy Wyszkowa.
zobacz więcej