Malarskie "Prezentacje" w galerii Hutnika (FOTO)

Wydarzenia

Malarskie "Prezentacje" w galerii Hutnika (FOTO)

20.04.2023
autor: Sylwia Bardyszewska
Różnorodną wystawę 22 członków Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików, w tym wyszkowianki Ireny Filipowicz, można oglądać w galerii WOK „Hutnik”.
 
Różnorodność form sprawia, że wystawa pt. „Prezentacje” trafia do miłośników rozmaitych rodzajów twórczości, od malarstwa przedstawieniowego po abstrakcję. 
- Na tej wystawie artyści w tak różny sposób pokazują nam swój wewnętrzny świat – na wernisażu, 18 kwietnia, mówił przedstawiciel ZPAMiG Waldemar Kusal. - Każdy z widzów może znaleźć obraz, który najbardziej odpowiada jego wewnętrznemu „ja”. Artyści są twórcami, ale widzowie też biorą udział w tym tworzeniu. Każdy z nas ma również prawo do własnej interpretacji. Proszę oglądać tę wystawę, te małe spektakle zastygłe w obrazach.
Oglądanie umilał swoją grą na fortepianie Kamil Pałubiński, również instruktor WOK „Hutnik”.
- Czy te prace muszą odpowiadać wszystkim? Myślę, że nie, ale warto się nad każdą zastanowić – dodała Iwona Nielubowicz, również reprezentująca ZPAMiG. - Dla artysty najważniejsze jest zachowanie na płótnie równowagi form, harmonii zestawień barwnych, przeniesienie swoich emocji. Myślę, że to daje się tu zauważyć.
Na wystawie można obejrzeć m.in. obraz „Przez pustynię” - jedną z najnowszych prac wyszkowianki, instruktorki WOK „Hutnik” Ireny Filipowicz. W wystawie udział biorą również: Agnieszka Adam, Anna Boszko, Ryszard Chojnowski, Emilia Czyż-Kędzierska, Maka Gadowska, Danuta Glińska, Anna Grzybowska, Małgorzata Jaworska, Agnieszka Jasionowska, Waldemar Kusal, Zurab Natsvaladze, Iwona Nielubowicz, Janina Olczak, Danuta Popławska, Katarzyna Poszwińska, Olga Prokop-Miśniakiewicz, Teresa Radomyska-Kusal, Krystyna Rafalska, Krzysztof Skrętowski, Hanna Styczyńska, Hanna Szoll.
Wystawę można oglądać do 28 maja. 
To nie koniec przygody ZPAMiG z Wyszkowem. Ciekawostką jest, że artyści chcą stworzyć szereg obrazów przedstawiających Wyszków i okolice. - Jesteśmy zakochani w tym mieście i jego okolicach. Mieszka tu wielu artystów. Mieszkał tu prof. Maciąg; prof. Baj maluje prześliczny Bug. Postanowiliśmy, że namalujemy szereg obrazów związanych z tymi okolicami, z tym miastem. Może w przyszłym roku powstanie katalog, który będzie pracował na rzecz miasta, będzie jego wizytówką – planuje Waldemar Kusal.
Nina Wiśniewska -ados
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Pełna atrakcji Leśna Scena (FOTO)

Pełna atrakcji Leśna Scena (FOTO)

Na nudę nie mogły narzekać dzieci biorące udział w niedzielnym (18 sierpnia) III Przeglądzie Teatrów Wędrownych dla Dzieci „Leśna Scena PBS”. Z pasją oddawały się ciekawym warsztatom i z wielkim zainteresowaniem śledziły losy bohaterów sztuk teatralnych. Wciągnęli się również rodzice i dziadkowie…
Na plenerowe wydarzenie w pięknym otoczeniu Leśnego Dworku zaprosiła Akademia Umiejętności Pan Hilary. Partnerem tytularnym przeglądu jest Polski Bank Spółdzielczy w Wyszkowie.
zobacz więcej
Był tak pijany, że spadł z roweru…

Był tak pijany, że spadł z roweru…

Na Szpitalny Oddział Ratunkowy trafił mężczyzna ranny w zdarzeniu drogowym. Jak ustaliła policja, 59-latek był tak pijany… że spadł z roweru.
zobacz więcej
Powiedział, że „odstawia” auto do warsztatu. W naczepie było 700 tys. paczek nielegalnych papierosów

Powiedział, że „odstawia” auto do warsztatu. W naczepie było 700 tys. paczek nielegalnych papierosów

W ciężarówce zatrzymanej w okolicy Wyszkowa funkcjonariusze Służby Celno Skarbowej znaleźli prawie 700 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Gdyby trafiły na rynek, straty dla budżetu państwa szacuje się na 18,5 mln zł.
zobacz więcej
Najczęstsze błędy przy używaniu szlifierki kątowej i jak ich unikać

Najczęstsze błędy przy używaniu szlifierki kątowej i jak ich unikać

Czy używanie szlifierki kątowej jest tak proste, jak się wydaje? Choć szlifierka kątowa to jedno z najbardziej uniwersalnych i popularnych narzędzi w warsztatach, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, jej niewłaściwe użycie może prowadzić do poważnych błędów, które nie tylko zmniejszają efektywność pracy, ale także stanowią zagrożenie dla zdrowia użytkownika. Niezależnie od doświadczenia, każdy operator szlifierki kątowej może popełnić błędy, które skutkują uszkodzeniem materiału, narzędzia, a nawet obrażeniami ciała. Dlatego tak ważne jest zrozumienie, jak uniknąć najczęstszych pułapek związanych z użytkowaniem tego narzędzia. Wiedza na temat bezpiecznego korzystania ze szlifierki kątowej nie tylko zwiększa efektywność pracy, ale także minimalizuje ryzyko niebezpiecznych incydentów.
zobacz więcej