„Lustra” na Mikołajki w Bibliotece (foto)

Wydarzenia

„Lustra” na Mikołajki w Bibliotece (foto)

10.12.2019
autor: Urszula Roguska
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z okazji Mikołajek zostali zaproszeni do Biblioteki Miejskiej na niezwykły spektakl w wykonaniu uczestników ŚDS Soteria, którzy od wielu lat tworzą z powodzeniem aktywną grupę teatralną.
 
Grupą „Połamani słowem” kieruje Urszula Roguska, pedagog teatru, terapeutka i animatorka. Spektakl „Lustra” to opowieść o odkrywaniu siebie i swoich możliwości, o przyjaźni i pasjach, a także o odrzuceniu, obojętności i ograniczeniach.
ŚDS Soteria zajmuje się codziennym wsparciem osób z doświadczeniem choroby psychicznej, ale też rozwojem ich predyspozycji, talentów, wiedzy. Wszelkie działania teatralne mają na celu wzmacnianie uczestników oraz przełamywanie stereotypowych, krzywdzących wyobrażeń na temat osób chorujących psychicznie. W spektaklu „Lustra” aktorzy podzielili się z młodymi widzami swą wrażliwością, doświadczeniami i unikalną perspektywą postrzegania świata zamieszkiwanego przez ludzi, którzy powinni częściej zerkać do lusterka, zadając sobie pytanie: „Co w nim widzisz? Czego się wstydzisz?” - jak to uczynili artyści na scenie w sali im. L. Maciąga.
Publiczność nagrodziła występ szczerymi słowami uznania i długimi brawami. ŚDS Soteria od wielu lat współpracuje z wyszkowską Biblioteką Miejską, organizując spotkania teatralno- integracyjne dla dzieci i młodzieży z miasta i jego okolic.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość