Liczycie na młodych, ale też oni mogą na was liczyć (FOTO)

Wydarzenia

Liczycie na młodych, ale też oni mogą na was liczyć (FOTO)

13.10.2021
autor: Sylwia Bardyszewska
Dzień Edukacji Narodowej - święto nauczycieli, wychowawców, osób związanych z oświatą wspólnie obchodziły samorządy gminy Wyszków i powiatu. Podczas środowej (13 października) uroczystości w WOK Hutnik dla świętujących były nagrody, życzenia i muzyczne dedykacje.
 
Życzenia paniom nauczycielkom złożył wicestarosta Leszek Marszał, panom nauczycielom - zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska. 
- Bez was nasze środowisko oświatowe nie byłoby tak piękne. Bez waszych kobiecych serc, uśmiechów, dobrych słów trudno byłoby w tym środowisku funkcjonować - wicestarosta zwrócił się do pań. - Dziękuję za zaangażowanie, za to że potraficie ukierunkować młodego człowieka, wydobyć z niego najlepsze cechy. Dziękuję, że liczycie na młodych, ale i cieszę się, że oni również mogą na was liczyć. Każdy z nas przebywa pewna drogę, spotyka wychowawców, pedagogów, dzięki którym pamięta piękne chwile, a czasami pewnie i te gorsze, ale one kształtują człowieka. Dzień Edukacji Narodowej zawsze rozpoczynam od telefonu do mamy, która od 1990 r. jest nauczycielem w szkolnictwie zawodowym. Dzisiaj również taki telefon wykonałem. Długo rozmawialiśmy m.in. o trudnych czasach dla edukacji, ale wspólnie uznaliśmy również, że powinniśmy życzyć sobie, żeby wszystkie środowiska pracowały na szacunek do pracy nauczyciela.
- Wytrwałości, panowie, cierpliwości - do nauczycieli zwróciła się z kolei zastępczyni burmistrza. - Życzę, by państwa codzienna praca zawsze była służbą pięknu, prawdzie i dobru. Też mam nauczycielskie korzenie. Mój dziadek, wieloletni dyrektor, mówił, że sukces pracy nauczyciela jest podwójny: otwierać uczniom okno, drzwi na świat i dochować się takiego, który zapisze się w historii. Tego państwu życzę.
Wraz z życzeniami obecni odebrali nagrody starosty i burmistrza.
„Za trud w podejmowanej na co dzień pracy, twórczą postawę i działania mające na celu zminimalizowanie strat edukacyjnych spowodowanych pandemią COVID-19” Nagrodą Starosty Powiatu Wyszkowskiego zostali wyróżnieni:
Marzena Deluga, Agnieszka Łazicka-Andrusiuk, Mirosław Macioszczyk i Beata Ziembowska - nauczyciele ILO
Anna Dopatko - główny specjalista w powiatowym wydziale edukacji
Ewelina Ginko - nauczyciel ZSS w Brańszczyku
Edyta Jarosz - dyrektor SOS-W
Monika Kluczek - dyrektor CEZiU
Jadwiga Kochanowicz - pedagog PP-P
Monika Lipka i Iwona Michalik- nauczycielki CEZiU
Dorota Piotrowicz - dyrektor ILO
Elżbieta Piórkowska - dyrektor ZSS w Brańszczyku
Marian Popławski - dyrektor ZS1
Dorota Rogulska - dyrektor PP-P
Katarzyna Sawicka - kierownik szkolenia praktycznego ZS1
Ewelina Sieńkowska - nauczycielka ZS1
Beata Sierzan - nauczycielka ZS w Długosiodle
Dorota Stworzyjanek - dyrektor PCUW
Jolanta Twardowska - nauczycielka SOS-W
Andrzej Zdziera - kierownik kształcenia praktycznego ZS w Długosiodle
Z kolei Nagrody Burmistrza Wyszkowa otrzymali dyrektorzy gminnych placówek: Katarzyna Sadkowska - Przedszkole nr 1, Agnieszka Łuczyńska - Przedszkole nr 2, Grażyna Wójcik - Przedszkole Integracyjne nr 4, Urszula Rojek - Przedszkole nr 7, Amelia Depta - Przedszkole nr 9, Hanna Dziubiel - SP1, Wiesław Pasek - SP2, Paweł Deluga - SP3, Ewa Runo - SP4, Zbigniew Szczerba - SP5, Krzysztof Ochmański - SP w Leszczydole-Nowinach, Agnieszka Lachowska-Marzoch - SP w Leszczydole Starym, Urszula Gałecka - SP w Lucynowie, Ewelina Salwin - SP w Rybnie.
Uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela była też okazją do wręczenia awansów świeżo upieczonym nauczycielom mianowanym pracującym w szkołach powiatowych: Paulinie Bralewskiej i Elwirze Gajkowskiej z SOS-W, Ilonie Kołodziejskiej z ILO, ks. Karolowi Skrodzkiemu z ZS1, Ewie Ulejczyk i Monice Wultańskiej z CEZiU, Aleksandrze Wierzchoń z SOS-W Szkoły Filialnej DPS w Gaju.
W imieniu uczniów życzenia nauczycielom złożyli prowadzący uroczystość Maria Kaniewska i Kajetan Roszkowski z ILO: - Trudno znaleźć słowa, które byłyby dość piękne, aby podziękować za państwa pracę i poświęcenie, za serce, jakie wkładacie w nauczanie młodzieży. Nasze podziękowanie to wdzięczność, że dzięki państwu młode pokolenie wyrośnie na prawych, dobrych ludzi. 
Była też muzyczna dedykacja dla nauczycieli - nastrojowy koncert „Od nocy do nocy” Joanny Aleksandrowicz. Goście mieli okazję posłuchać najpiękniejszych utworów filmowo-musicalowych.
 
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość