Lewica ma w Wyszkowie biuro poselskie (foto)

Wydarzenia

Lewica ma w Wyszkowie biuro poselskie (foto)

08.06.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
W Wyszkowie otwarto biuro poselskie Arkadiusza Iwaniaka z Lewicy.  
 
Otwarcie biura poseł obiecał w grudniu, podczas spotkania świątecznego. Partii zależy na poszerzaniu grona wyborców także tam, gdzie w ostatnich wyborach nie udało się zdobyć mandatu, czyli m.in. w powiecie wyszkowskim. Arkadiusz Iwaniak zdobył mandat w okręgu płockim, jest też przewodniczącym SLD na Mazowszu. - Gdyby nie wasza praca, nie byłoby tych 49 mandatów, które udało się zdobyć. Tutaj niedużo zabrakło, a szkoda - mówił w grudniu.
Plany dotyczące otwarcia biura popsuła epidemia. Biuro, znajdujące się przy ul. Świętojańskiej 64, ostatecznie otwarto w poniedziałek 8 czerwca. - Jako weteran cieszę się, że ta inicjatywa została zrealizowana - podkreślił Marek Owsianka.
Przewodniczący SLD w Wyszkowie Radosław Komor wśród gości powitał m.in. przedstawicieli samorządu i lokalnych struktur innych partii.
- Od dawna jestem samorządowcem. Wiem, że samorządy mają wiele problemów, więc pozapartyjnie służę pomocą. Zapraszam do biura wszystkich, którzy będą chcieli skorzystać z naszej pomocy - zachęcał poseł Iwaniak.
- Współpraca z parlamentarzystami wszelkich partii jest dla samorządu ważna - podkreśliła zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska. - Jeśli mogę, to już teraz zgłoszę pierwszy temat. Jako samorządowcy bardzo prosimy o pracę nad system finansowania edukacji. Bardzo proszę o refleksję na ten temat, bo trudno jest nam, samorządom, utrzymać wysoką jakość edukacji przy tym systemie finansowania. 
Arkadiusz Iwaniak zapewnił, że w polu zainteresowania parlamentarzystów Lewicy są różne problemy samorządowców: te związane z edukacja, ale też np. z kosztami odbioru odpadów.
Zaproszenie na otwarcie biura przyjął również szef struktury Platformy Obywatelskiej Adam Mróz. - Otwarcie tego biura to kolejny element politycznego pluralizmu, dyskusji, mnogości poglądów. To, czego brakuje nam w kraju, to właśnie możliwości dyskusji - zauważył. - Czas monowładzy, jaki mamy dzisiaj, pokazuje, że to nie jest dobry system. Jeśli wszystkie narzędzia władzy mają być skupione w ręku jednej partii, a wiemy, że w ręku jednego człowieka, to jest bardzo źle. Życzę, by zryw związany z Rafałem Trzaskowskim był szansą dla nas wszystkich. Widzimy, że coś się zmienia. Ludzie mają odwagę złożyć swój podpis, niezależnie od tego, że wszyscy czujemy się beneficjentami tego rozdawnictwa. Ale widzimy, że rodzi się coś nowego, co doprowadzi nas do tego, co było, czyli mnogości partii i możliwości wyrażania swoich opinii.
Biuro czynne jest w poniedziałki w godz. 16-18 i piątki w godz. 10-12; tel. 511-253-543, 505-480-551.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość