Leśnicy zapraszają na Noc Sów

Wydarzenia

Leśnicy zapraszają na Noc Sów

08.03.2017
autor: Karolina Gizińska, Nadleśnictwo Wyszków
Marcowe i kwietniowe noce pachną już wiosną i budzącym się życiem, a wieczorny spacer skrajem lasu może okazać się bardziej pasjonujący niż myślimy. To bardzo aktywny okres w roku dla większości naszych sów. 31 marca Nadleśnictwo Wyszków zaprasza na Noc Sów.
Wczesna wiosna to okres godowy sów. Pohukują tak, że włos jeży się na głowie, albo pióra oczywiście… Sowom z podniecenia, innym mieszkańcom lasów - z przerażenia.
Wspólnie odkryjemy świat sów, opowiemy o poszczególnych gatunkach i ich biologii, poznamy metody badań i ochrony sów oraz dowiemy się, jak znaczącą rolę miały one w polskich legendach i kulturze. Co więcej, wyjdziemy w teren, gdzie będziemy poznawać i nasłuchiwać sowy.
Wyszkowscy leśnicy zapraszają na Noc Sów 31 marca o godz. 18:00 do Ośrodka Szkoleniowego Nadleśnictwa Wyszków (Leszczydół-Nowiny, ul. Leśników 27). Spotkanie poprowadzą leśnik ornitolog Rafał Wyszyński oraz ornitolog i przyrodnik Marek Twardowski. Rozpocznie się od prelekcji o rodzimych gatunkach sów, ich zwyczajach, biologii, roli w legendach i kulturze. A godz. 20 planowane jest nocne wyjście do lasu, poszukiwanie i obserwacja sów, na godz. 22 – ognisko.
Zgłoszenia pod nr tel. 660-740-048, mejlowo karolina.gizinska@warszawa.lasy.gov.pl lub za pomocą formularza na nocsow.pl.
Pomysłodawcą i Koordynatorem Ogólnopolskim Nocy Sów jest stowarzyszenie Ptaki Polskie.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość